UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кава та чай виявилися пов'язані зі зменшенням ризику передчасної смерті людей з діабетом

Допомогти може навіть вживання звичайної води.

Вчені з Національного інституту серця, легенів та крові США та Школи громадської охорони здоров'я Чана виявили зв'язок між вживанням кави, чаю та звичайної води та зниженням ризику передчасної смерті для людей, які страждають від діабету 2 типу. Як повідомляє CNN, у такому разі ризик смерті знижується на 25%.

Це ж дослідження показало, що вживання надмірної кількості солодких напоїв підвищує ризик розвитку серцевих захворювань на 25%, а ризик передчасної смерті від інфаркту чи інших серцево-судинних захворювань – на 29%.

Читайте також: Захворювання на COVID-19 підвищує ризик розвитку діабету у дітей – вчені

«Грунтуючись на нашому дослідженні, я поставив би чорну каву, несолодкий чай і просту воду вище, ніж нежирне молоко, фруктовий сік або напої зі штучними підсолоджувачами. Підсолоджені цукром напої, такі як кола, фруктові соки з високим вмістом цукру та незбиране молоко з високим вмістом насичених жирів, є відомими факторами ризику розвитку діабету 2 типу та передчасних серцево-судинних захворювань», - заявив один з авторів дослідження Ці Сунь.

У ході дослідження вчені проаналізували дані про раціон 15 500 дорослих, у яких діагностували діабет 2 типу. Усі вони брали участь у Дослідженні здоров'я медсестер та подальшого Дослідження здоров'я медичних працівників у США.

75% учасників дослідження були жінками, середній вік яких складав 61 рік. Кожні два-чотири роки протягом 18 років учасники дослідження відповідали на запитання про споживання восьми різних напоїв: штучно підсолоджених напоїв, кави, фруктових соків, знежиреного та незбираного молока, простої води, чаю та підсолоджених напоїв. Приклади підсолоджених цукром напоїв включали газовані напої з кофеїном, газовані напої без кофеїну, фруктові пунші, лимонади та інші фруктові напої. Високим рівнем споживання вважалося вживання більше одного подібного напою на день, низьким – менше одного напою на місяць.

Високе споживання кави визначалося як вживання чотирьох і більше чашок на день, чаю – двох чашок, води – п'ять склянок на день, знежиреного молока – дві склянки на день. Низьке споживання – менше однієї чашки чи склянки на місяць.

Аналіз показав, що для тих, хто вживав найбільше солодких напоїв, ризик передчасної смерті від усіх причин був на 20% вищим, ніж для тих, хто пив мало. Смертність від серцево-судинних захворювань була вищою на 29%. Ризик передчасної смерті зростав на 8% кожної додаткової чашки на день.

А ось споживання великої кількості кави, чаю, води та нежирного молока було пов'язане з нижчою смертністю порівняно з вживанням невеликої кількості. Для тих, хто пив більше кави, ризик передчасної смерті був на 26% нижчим, чаю – 21%, води – 23%, нежирного молока – 12%.

Якщо говорити лише про серцево-судинні захворювання, то високе споживання кави знижувало ризик їх розвитку на 18%, а споживання нежирного молока – на 12%.

Раніше вчені з Національного інституту здоров'я США виявили зв'язок між питтям води та старінням. За їхніми словами, ті, хто п'є недостатньо води, перебувають у зоні підвищеного ризику розвитку хронічних захворювань та смерті у молодому віці.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для постановки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!