UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японія успішно вивела на орбіту супутник - він має підвищити в країні точність GPS

Супутник поповнив компанію із трьох навігаційних апаратів, що працюють на орбіті.

Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) заявило про успішний запуск середньої ракети-носія H-IIA, яка вивела на орбіту Землі навігаційний супутник QZS-1R "Мітібікі".

Ракета стартувала об 11:19 за токійським часом із майданчика космічного центру Танегасіма на півдні Японії. Через 28 хвилин супутник відокремився від другого ступеня носія.

4,1-тонний навігаційний апарат QZS-1R входить до японської квазі-зенітної супутникової системи Quasi-Zenith Satellite System (QZSS). Він доповнює систему глобального позиціонування GPS для забезпечення більш високої точності в Японії: у ній вже три навігаційні супутники, у 2023 році планується додати ще три.

Читайте також: Випробування нової гіперзвукової ракети в Китаї загострили глобальну гонку озброєнь — FT

Ракету-носій H-IIA створила компанія Mitsubishi Heavy Industries на замовлення Японського агентства аерокосмічних досліджень. Вперше її запустили 29 серпня 2001 року, відтоді відбулося 44 старти, з яких 43 були успішними. Вона може виводити до 10 тонн корисного навантаження на низьку навколоземну орбіту.

24 жовтня Китай відправив на орбіту супутник для збирання космічного сміття Shijian-21. Космічне сміття становить загрозу працюючій на орбіті техніці, тому йому приділяють все більше уваги. Наприклад, американська космічна компанія Privateer Space пообіцяла створити карту сміття, яке обертається на орбіті Землі.