UA / RU
Підтримати ZN.ua

Індійський архітектор розробив технологію створення будівельної плитки із забрудненого повітря

Одна карбонова плитка - 1 день свіжого повітря для однієї людини

© Carbon Craft Design
© Carbon Craft Design
© Carbon Craft Design
© Carbon Craft Design
© Carbon Craft Design
© Carbon Craft Design
© Carbon Craft Design

Індія відома, як країна з одним з найвищих показників забрудненості повітря. Частково це тому, що країна є другим за величиною виробником цегли в світі. Від токсичного повітря тут щорічно помирає понад один мільйон чоловік.

Печі для випалу цегли, на які припадає 20% викидів чорного вуглецю в усьому світі, вносять значний внесок у забруднення повітря.

Індійський архітектор Теджас Сіднал був шокований, виявивши роль будівельної галузі в кризі забруднення навколишнього середовища. «Це було неймовірне відкриття», - сказав він. «Як архітектори, ми несемо відповідальність за таке сильне забруднення повітря. Ми можемо добитися більшого».

Прагнучи зробити будівництво більш екологічним і боротися із забрудненням повітря в країні, в 2019 році Сіднал запустив Carbon Craft Design. Його стартап використовує чорний вуглець, витягнутий із забрудненого повітря, для створення будівельної плитки ручної роботи.

Carbon Craft Design

Одна карбонова плитка = 1 день свіжого повітря для однієї людини
Carbon Craft Design

Експерти вважають, що скорочення викидів забруднюючих речовин, таких як чорний вуглець, може допомогти уповільнити глобальне потепління і поліпшити якість повітря. За словами Сіднала, багато компаній вивчають комерційний потенціал уловлювання викидів вуглекислого газу, але лише деякі з них зосереджені на сажі.

«Ми знайшли спосіб підвищити цінність цього рекуперованого вуглецю, використовуючи його в якості пігменту в вуглецевій плитці», - запевнює архітектор.

Carbon Craft Design змішує витягнутий з повітря вуглець з цементними і мармуровими відходами з кар'єрів для виробництва монохроматичної плитки. Сіднал каже, що компанія прагне до того, щоб кожна плитка містила не менше 70% відходів.

Читайте також: Вчені розповіли, як забруднення повітря підсилює грози і блискавки

Прийшов час людству прибрати за собою. Саме тому зараз в світі зростає кількість еко-стартапів. Наприклад, ізраїльська дизайнерка створила для Balenciaga прикраси з океанічного пластика і карбонату кальцію - відходу мармурової промисловості.

А італійці розробили компостований маркер з їстівними чорнилом на водній основі, які можна використовувати протягом півроку.

Також надихаючим прикладом стала Сачи Тунгаре - дизайнерка з Індії. Вона зібрала вручну п'ять кілограмів недопалків, які переробила і створила колекцію різнокольорових чаш і ваз під назвою Jugaad.