UA / RU
Підтримати ZN.ua

Huawei показала свій перший смартфон без сервісів Google

Користувачі нової лінійки смартфонів не зможу використовувати додаток Play Market, пошук Google, відеосервіс YouTube та інші.

Сьогодні, 19 вересня китайська компанія Huawei представила в Мюнхені серію смартфонів Mate 30 з підтримкою зв'язку п'ятого покоління, але без попередньо встановлених сервісів Google. Це перша лінійка смартфонів компанії, що з'явилася на ринку з тих пір, як Сполучені Штати були включені в чорний список для торгівлі ще в травні, що позбавляє їх нові продукти доступу до додатків і сервісів Google, повідомляє CNN.

Did you get it right? The countdown to #HuaweiMate30 starts now!
we're going full circle in Munich on 19.09.2019.
Join us live: https://t.co/9ugi5gG9ci#RethinkPossibilities pic.twitter.com/etRYjrBVEC

- Huawei Mobile (@HuaweiMobile) September 1, 2019

Телефони Mate 30 будуть працювати на операційній системі Android з відкритим вихідним кодом Google. При цьому пристрої не набули сервіси Google, включаючи магазин додатків Play Market, пошук Google, відеосервіс YouTube і т. д. Навіть сторонні додатки, такі як служби GPS і доставки їжі, використовують дані карт Google більше не будуть працювати без доступу до служб американської компанії.

Замість цього Huawei запропонувала користувачам власний магазин додатків.

У свою чергу, Річард Ю, глава споживчої бізнес-групи Huawei заявив, що користувачам буде "досить легко" завантажувати додатки Google самостійно, адже у смартфона "багато можливостей".

Обидва пристрої отримали екран діагоналлю близько 6,6 дюйма з роздільною здатністю Full HD+. Смартфони працюють на власному процесорі Huawei - Kirin 990 з модулем 5G. На презентації Huawei порівнювала нові смартфони з iPhone 11 Pro Max, який Apple представив на початку вересня.

Нагадаємо, що Huawei не може випускати смартфони на ліцензованому Android з сервісами Google з-за того, що влада США включили компанію у чорний список. На презентації представники не стали говорити про санкції США і неможливості використовувати сервіси Google. У свою чергу, за даними звіту консалтингової компанії Prophet, за рік американський техногигант Apple опустилася з 11-го на 24-е місце в рейтингу провідних брендів в Китаї.

У серпні компанія представила власну операційну систему HarmonyOS, яка була розроблена в якості заміни Android, від якого їй доведеться відмовитися через санкції США.

У Китаї операційна система буде називатися Hongmeng. За твердженням Huawei, вона може бути використана практично на всіх пристроях: від смартфонів до носяться гаджетів і передбачає створення єдиної екосистеми різних пристроїв. Операційна система випущена в якості платформи з відкритим кодом.

До офіційного анонсу HarmonyOS також було незрозуміло, чи буде вона призначена для смартфонів або Інтернету речей. Виявилося, що і для того, і для того, тобто, вона нагадує експериментальну ОС Fuchsia від Google.