UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Хаббл" зробив фото рідкісної "галактики-пуголовка"

Галактика знаходиться на відстані 82 мільйонів світлових років від Землі.

"Хаббл" зробив новий вражаючий знімок

Вчені за допомогою телескопа "Хаббл" одержали знімок рідкісної витягнутої галактики, яка нагадує пуголовка. На знімку, опублікованому на сайті NASA, можна побачити карликову галактику Kiso 5639 з яскравою "головою" і довгим "хвостом" з зірок.

Подібні галактики зустрічаються на великих відстанях, де можна спостерігати Всесвіт у ранні епохи його формування. На думку дослідників, міжгалактичний газ призводить до швидкого утворення зірок в одному кінці галактики, в той час як сама вона дрейфує космосом.

Читайте також: Телескоп "Хаббл" підтвердив наявність нової темної плями на Нептуні

Дослідження раннього Всесвіту за допомогою телескопа "Хаббл" дозволили встановити, що близько 10% галактик мають витягнуту форму. Такі галактики отримали назву "пуголовки".

Знімки Kiso 5639, які були зроблені телескопом "Хаббл", дозволили вченим визначити, що в голові галактики знаходиться кілька масивних зоряних кластерів, вік яких становить менше мільйона років. Голова галактики тягнеться на 27 тисяч світлових років. Вік зоряних скупчень в інших частинах галактики становить від декількох мільйонів до декількох мільярдів років.

Kiso 5639 розташовується на відстані 82 мільйонів світлових років від Землі.

Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступово руйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.