Міжнародна команда вчених під керівництвом Ніколаса Коулза зі Стенфордського університету провела дослідження, щоб з'ясувати: чи здатна людина покращити свій емоційний стан, якщо посміхатиметься штучно.
У дослідженні взяли участь понад 3,800 осіб із 19 країн, пише Live Science. Учасники зображали усмішку трьома різними способами: дивлячись на фотографію усміхненої людини та копіюючи її вираз обличчя, дотримуючись інструкції щодо руху м'язів для усмішки або тримаючи ручку в роті. Одні дивилися на позитивні зображення, наприклад цуценят, і посміхалися, а інші – ні.
У перших двох випадках "рівень щастя" підвищувався незалежно від того, чи дивилися учасники на позитивну картинку, на відміну від методу "ручка в роті". Проте загалом дослідження показало, що після удаваної усмішки люди здебільшого стверджують, що їхній настрій покращився.
Але як саме це відбувається в мозку, поки що неясно. Деякі вчені вважають, що вираз обличчя, наприклад посмішка, запускає особливий нейронний шлях, пов'язаний із щастям, який "створює повноцінну тілесну реакцію", сказав Коулз, і мозок інтерпретує цю реакцію як "щастя".
На жаль, експерти не впевнені в тому, що отримані результати можна перенести з лабораторії в реальний світ, оскільки в реальному житті мозок отримує набагато більше інформації, ніж у лабораторії, проте наголошують, що зайва усмішка протягом дня навряд чи нашкодить.
Нагадаємо, у глобальному рейтингу щастя за 2024 рік Україна посіла 105 місце зі 145. Торік охоплена війною країна перебувала на 92 місці.