UA / RU
Підтримати ZN.ua

ESO опублікувала знімок туманності Котяча лапа

На знімку можна побачити туманність Лобстер.

Туманність Котяча лапа розташовується на відстані 5,5 тисяч світлових років від Землі
Астрономи Європейської південної обсерваторії (ESO) за допомогою Дуже великого телескопа отримали знімок, на якому розташувалися туманності NGC 6334 (Котяча лапа) і NGC 6357 (Лобстер). Знімок був опублікований на сайті обсерваторії.

Туманність Котяча лапа розташовується на відстані 5,5 тисяч світлових років від Землі, Лобстер – восьми тисяч світлових років.

Ці туманність були вперше відкриті Джоном Гершелем у 1837 році, тоді астроному вдалося зафіксувати тільки найяскравіші "пальчики" туманності Котяча лапа. Тільки через багато десятиліть фотографії виявили справжню форму туманностей – тоді їм і були дані назви.

Три "пальчика", видимі в сучасний телескоп, і області, схожі на кігті, в сусідньому Лобстері, насправді є хмарами газу - в основному, водню - збудженого інтенсивним випромінюванням новонароджених зірок. Гарячі зірки з масами, приблизно в 10 Сонць випромінюють потужні потоки ультрафіолетового світла, що, стикаючись з водневими атомами, які залишилися після утворення зірок, ионизует їх і змушує світитися. Тому такі гігантські хмари водню (та інших газів) називаються емісійними туманностями.

Раніше повідомлялося про те, що телескопу "Хаббл" вдалося зробити фото планетарної туманності "Маленька перлина", яка розташовується на відстані шести тисяч світлових років від Землі в сузір'ї Стрільця.