UA / RU
Підтримати ZN.ua

До Землі летить «новорічна комета»: як її можна спостерігати

На початку січня комету буде видно всю ніч.

У нічному небі кінця грудня та початку січня можна буде спостерігати довгоперіодичну комету  C/2022 E3 (ZTF), яка вперше була помічена у березні цього року. Наразі вона знаходиться у сузір'ї Північна корона, її можна спостерігати приблизно за годину до світанку, повідомляє Forbes.

Видання зазначає, що комета досить тьмяна, але її все ж таки можна побачити за допомогою потужного бінокля. Вже на початку 2023 року об'єкт можна буде спостерігати всю ніч, а згодом – увечері.

Читайте також: Вчені розповіли, як пахне комета Чурюмова-Герасименко

Крім того, існує ймовірність того, що комета ставатиме яскравішою у міру наближення до перигею – найближчої до Сонця точки, якої вона досягне 12 січня. Максимальної яскравості, як очікується, вона досягне 1 лютого 2023 року, коли вона підлетить на мінімальну відстань до Землі. Після цього комета продовжить рух і вийде межі Сонячної системи.

На початку 2023 року комета увійде до сузір'їв Волопас, Дракон та Мала ведмедиця. Вчені вважають, що тоді її яскравість досягне значення, яке дозволить спостерігати об'єкт неозброєним оком.

Нагадаємо, у липні із Землею зблизилася одна з найдальших активних комет, К2. Разом з тим, побачити її неозброєним оком її не можна було, оскільки вона була далі від нашої планети, ніж Марс.