UA / RU
Підтримати ZN.ua

Церера могла бути в минулому покрита безліччю кріовулканів – вчені

Вулкан Ахуна Монс може бути не єдиним на поверхні карликової планети.

Вчені заявили про те, що гора Ахуна Монс може бути наймолодшим з безлічі кріовулканів, які існували на поверхні Церери в минулому. Висновки вчених були опубліковані в журналі Geophysical Research Letters.

Надра Церери складаються в основному з льоду. При низьких температурах лід стає надзвичайно міцним, але все одно зберігає свою плинність. Це призводить до того, що з часом гора "розтікається" по навколишньої поверхні. На думку дослідників, цей процес міг "стерти" всі сліди попередніх кріовулканів з поверхні карликової планети.

У ході дослідження вчені вирішили перевірити, наскільки швидко зникне гора Ахуна Монс. Виявилося, що її висота буде знижуватися на 10 сантиметрів кожен мільйон років. Це означає, що криовулкан зможе проіснувати на поверхні Церери не більше 100 мільйонів років.

За словами дослідників, структури такого типу їм вже вдавалося знайти в околицях гори і в інших регіонах карликової планети.

Раніше NASA підготувало "екскурсійний тур" головними визначними пам'ятками на поверхні Церери – кратеру Оккатор з загадковими білими плямами і горі-піраміді. Пізніше дослідники заявили про те, щорозкрили таємницю цих плям. На думку вчених, вони представляють собою відкладення солі, і що вони, ймовірно, є слідом вивержень екзотичних "соляних вулканів".