UA / RU
Підтримати ZN.ua

Cassini здійснить перший проліт над хмарами Сатурна

Станція пролетить крізь верхні шари атмосфери планети.

Станція Cassini розпочала фінальну фазу своєї місії. Зонд здійснює перше із запланованих зближень з поверхнею Сатурна, в рамках якого зануриться у верхні шари атмосфери планети, повідомляє ВВС.

Якщо все пройде успішно, станція отримає унікальні дані про хімічний склад Сатурна.

На даний момент Cassini здійснює серію обертів навколо Сатурна, в просторі між планетою і кільцями. Станом на ранок понеділка вона підійшла до поверхні хмар планети на найближчу відстань на даний момент – 1600 кілометрів. Це дозволяє зонду зібрати зразки газів з верхніх шарів атмосфери.

Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.

Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).

Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.

Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.