Група вчених під керівництвом Аврори Аваргуес-Вебер з Університету Тулузи заявила про те, що оси і бджоли здатні навчитися розпізнавати обличчя людей. При цьому, як показали експерименти зоологів, комахи роблять це так само, як і люди, - запам'ятовують обличчя цілком, а не конкретні його елементи, повідомляє N+1.
У ході дослідження вчені провели чотири візуальних експерименти за участю бджіл і звичайних ос. Попередньо вони були навчені дізнавати обличчя: їм демонструвався позитивний стимул і негативний стимул. Перед зображеннями знаходилися невеликі платформи з нектаром (для "хорошого" обличчя) або з несмачним розчином (для "поганого" обличчя).
Перший тест повністю повторював навчання: комахи повинні були сісти на платформу перед зображенням людини, де їх чекало або частування у разі правильної відповіді, або несмачний розчин у випадку помилки. У другому тесті, який називається "внутрішній тест", комах після попереднього навчання демонструвалися обличчя "хорошої" або "поганої" людини поза контекстом - дослідники зафарбовували волосся, вуха і інші "підказки". Комахи повинні були вибрати правильний стимул з нагородою. У третьому тесті дослідники демонстрували обличчя "поганої" людини, яка мала такі ж волосся, вуха, шию і овал, як і хороша людина, а в четвертому - завдання інвертувалися і тепер до обличчя "хорошої" людини були домальовані волосся, шия і інші особливості "поганої" людини.
Результати показали, що з першим тестом бджоли справляються з точністю близько 86,3%, а оси - 77,9%. Це доводить, що комахи здатні навчитися розрізняти обличчя (як мінімум, якщо їх кількість обмежена). Крім того, вони впоралися і з наступними двома тестами, які перевіряють цілісність сприйняття, хоча результат і виявився дещо гіршим. З цього дослідники зробили висновок, що незважаючи на те, що в ос і бджіл не було еволюційних передумов до розвитку навичок розпізнавання людських облич, ця спроможність у них розвинена. Більше того, вчені вважають, що комахи розпізнають обличчя тим же чином, що і людина.
Раніше вчені встановили, що бегемоти є хижими тваринами. До парадоксального на перший погляд висновку вчені прийшли, дослідивши епідемію ящура серед бегемотів, які живуть на території Замбії і Уганди. За даними дослідників, ящур поширювався серед бегемотів незвичайним способом – він вражав не окремих особин, а всю популяцію гіпопотамів відразу, таким чином, від хвороби вмирали одночасно 50 і більше бегемотів. Смертність бегемотів від ящуру в середньому у 5-10 разів вище, ніж серед інших травоїдних.