UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бабки виявилися здатні подолати Індійський океан завдяки попутному вітру

Навесні подорож вимагає всього 55 годин.

Вчені з Лундського університету заявили про те, що дрібні бабки руді бродяги здатні мігрувати через Індійський океан, слідуючи за мусонними дощами. Моделювання, проведене вченими, показало, що, завдяки попутним вітрам, восени така подорож займає 127 годин, а навесні - всього 55, повідомляє N+1.

Передбачається, що руді бродяги щоосені мігрують з Індії до Африки, а навесні повертаються назад. Варто відзначити, що подорож починають одні особини, а завершують вже їхні нащадки. Бабками доводиться без зупинки летіти над Індійським океаном майже 2000 кілометрів.

У ході нового дослідження вчені вирішили перевірити, наскільки реалістичні уявлення про те, що комахи дійсно здійснюють таку міграцію. За допомогою моделювання дослідники встановили, що енергетичних запасів бродяги вагою триста тридцять міліграмів вистачить на 4,39 години махаючого і на 286,96 години плануючого польоту. Якщо бабка буде 20% часу активно працювати крилами і 80% часу парити, вона зможе здійснити політ тривалістю 230,45 години - тобто 9,6 дня. В такому випадку, з огляду на середню швидкість бродяжок, вони можуть без зупинок подолати вiдстань не більше 2250 кілометрів. Під час більш тривалих перельотів їм доведеться покладатися на вітер.

Вчені виділили кілька точок, в яких може починатися і закінчуватися подорож бродяжок. Залежно від пункту відправлення бабки долають восени 938, 1744 або 2536 кілометрів, а навесні - 2430 кілометрів. Відстань в 938 і 1744 кілометрів комаха може подолати самотужки, але для подорожі на 2536 кілометрів їй потрібен попутний вітер.

Дослідники також проаналізували потенційні маршрути бабок. Реалістичними з точки зору фізіології комах, а також траєкторії і швидкості вітрів виявилися 167 осінніх маршрутів і 150 - весняних. В середньому, восени бродяги долають океан за 127,2 години, а навесні - за 55,24 години.

Результати дослідження підтверджують, що бабки долають Індійський океан під час міграції з Індії в Африку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені виявили новий вид вимерлих комах

Раніше вчені з'ясували, що метелики-сонцевики є рекордсменами по дальності міграції серед комах. Під час міграцій метелики двічі на рік перетинають Сахару, а загальна тривалість їхніх подорожей може становити 12-14 тисяч кілометрів