Астрономи за допомогою Дуже великого телескопа отримали знімок астероїда Клеопатра, форма якого нагадує собачу кісточку. Як повідомляється на сайті обсерваторії, це найкращі знімки небесного тіла, доступні на даний момент.
Відзначається, що спостереження допомогли з більшою точністю визначити межі форми і маси астероїда, а також пролити світло на те, як утворилося небесне тіло і два його супутники.
Орбіта Клеопатри розташовується в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером. 20 років тому спостереження показали, що форма астероїда сформована двома округлостями, які з'єднує товста «шийка». Тому астрономи назвали небесне тіло «собачою кісточкою». Навколо нього обертаються два супутники, які назвали Алекс-Геліосом і Клео-Селеною - на честь дітей єгипетської цариці.
У ході нових спостережень вчені з'ясували, що один з круглих решт астероїда більше іншого. Довжина небесного тіла складає 270 кілометрів. Крім того, дослідники змогли більш точно визначити параметри орбіт двох супутників Клеопатри.
Вчені також вирахували щільність астероїда, яка виявилася менше половини щільності заліза - нижче, ніж вважалося раніше. Низька щільність Клеопатри вказує на її пористу структуру - можливо, вона мало чим відрізняється від «купи каміння». Ймовірно, що астероїд утворився за допомогою повторної акумуляції матеріалу після гігантського зіткнення.
За словами дослідників, астероїд обертається з критичною швидкістю, вище якої він вже почав би розпадатися на частини, тому навіть невеликі удари можуть відривати дрібні фрагменти його поверхні. Ймовірно, що з таких уламків поступово утворилися супутники астероїда.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше астрономам вдалося зробити знімок 1001-го навколоземного астероїда. Він пролетів повз Землю на швидкості понад 94 тисяч кілометрів на годину.