Вчені з Університету Варвик виявили незвичайну зірку. Вона з'явилася після злиття двох білих карликів, які повинні були вибухнути, але цього не сталося, повідомляє New Scientist.
Білі карлики – це маленькі, щільні, гарячі ядра зірок середньої маси, схожих на Сонце, які залишаються після того, як світило вичерпало всі запаси палива і скинуло свої зовнішні шари. Подібні об'єкти поширені в Чумацькому Шляху, але тепер вченим вдалося знайти незвичайну зірку на відстані 150 світлових років від Землі.
Маса зірки майже у два рази більша, ніж у інших білих карликів, вона рухається галактикою дуже швидко, швидше, ніж 99% інших подібних зірок. Найбільш здивувала астрономів атмосфера світила – у ній дуже багато вуглецю і дуже мало водню і гелію. Це також відрізняє її від інших білих карликів.
За словами вчених, всі ці обставини свідчать про те, що зірка не могла з'явитися в умовах звичайного формування. Вона з'явилася кілька мільярдів років тому в результаті злиття двох звичайних білих карликів.
На думку дослідників, зірки оберталися навколо одна одної в подвійній системі, але з часом вони почали підходити все ближче й ближче, поки не злилися. Для того, щоб отримати докази цього припущення, вченим необхідні подальші спостереження за зіркою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше астрономи за допомогою Дуже великого телескопа одержали знімок зірки Бетельгейзе, яка нещодавно значною мірою втратила свою яскравість. Отримані знімки показують не тільки потьмяніння зірки, але і зміну її видимої форми.