Астрономи з Університету Каліфорнії заявили про те, що їм вдалося виявити карликову галактику, яка пережила зіткнення з нашою. Дослідники вважають, що гравітація Чумацького Шляху могла позбавити галактику більшої частини речовини і зірок, повідомляє Naked science.
Гіпотеза про те, що нерівномірні "хвилі" густини темної матерії, які спостерігаються на периферії Чумацького Шляху, виникли під впливом космічної катастрофи, була запропонована ще 10 років тому. Дослідникам навіть вдалося визначити можливе положення і масу карликової галактики, яка пережила зіткнення. Разом з тим, до останнього часу жодне зоряне скупчення не відповідало необхідним параметрам.
У ході нового дослідження вчені використали дані телескопа Gaia, який з 2013 року відстежує положення і швидкість руху більш ніж мільярда зірок. Дослідникам вдалося виявити карликову галактику Antlia 2 – раніше невідому супутницю Чумацького Шляху. Розташована вона приблизно на 130 кілопарсеків і налічує менше трьох кілопарсеків в поперечнику, що порівнянно з Малим Магеллановою Хмарою. При цьому яскравість Antlia 2 набагато нижча: у ній практично немає сильно сяючих зірок.
Вчені підкреслюють, що швидкість і положення Antlia 2 неймовірно близькі до передбаченим раніше для галактики, яка колись пройшла по краю Чумацького Шляху. Гравітація нашої галактики могла позбавити сусідку більшої частини речовини і зірок, що й зробило її такою тьмяною.
Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступоворуйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.