UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи знайшли одну з найдавніших зірок Всесвіту

Червоний гігант знаходиться на відстані 16 тисяч світлових років від Землі.

Астрономи виявили на відстані 16 тисяч світлових років від Сонця червоного гіганта, який належить до другого покоління зірок. Це робить його однією з найдавніших зірок Всесвіту, повідомляє «Популярная механика».

SPLUS J210428.01-004934.2 містить в собі елементи, які були утворені в ході життя і смерті всього одного покоління зірок. Вчені вважають, що за допомогою цього червоного гіганта вони зможуть знайти перше покоління зірок, яке поки що ніхто не бачив.

У ході дослідження вчені провели аналіз за допомогою фотометрії - методу вимірювання інтенсивності світла. Ранні зірки відрізняються дуже низьким вмістом таких елементів, як вуглець, залізо, кисень, магній і літій. Нестачу цих металів можна виявити за допомогою аналізу спектру світла, яке випромінює зірка.

Ця відмінність існує тому, що до появи зірок у Всесвіті не було важких елементів. Простір було супом, що складався в основному з водню і гелію. Коли утворилися перші зірки, вони складалися з цих двох елементів, а більш важкі елементи утворилися пізніше в їхніх ядрах, в результаті термоядерного синтезу. Спочатку водень перетворюється на гелій, потім гелій - на вуглець і так далі, аж до заліза, в залежності від маси зірки.

Моделювання, яке провели вчені, показало, що SPLUS J210428.01-004934.2 могла з'явитися на уламках наднової зірки першого покоління, маса якої перевищувала сонячну в 29,5 разів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: «Хаббл» зробив знімок «космічних діамантів»

Раніше вчені з Інституту астрономії Товариства Макса Планка виявили біля червоного карлика недалеко від Сонця землеподібну планету, якій вдалося зберегти свою атмосферу. Вона може допомогти вченим вивчати атмосфери інших світів.