UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи за допомогою гравітаційної лінзи виявили безліч карликових галактик

Галактики з'явилися через два-шість мільярдів років після утворення Всесвіту.

Міжнародна група астрономів виявила безліч карликових галактик, за допомогою яких дослідники сподіваються дізнатися про процеси, які відбувалися у Всесвіті кілька мільярдів років тому. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі The Astrophysical Journal.

Дослідники за допомогою телескопа "Хаббл" зробили знімок трьох великих скупчень галактик, які виступали в ролі гравітаційних лінз. Аналіз викривленого ними випромінювання дозволив дослідникам отримати вибірку з 780 карликових галактик з абсолютною зоряною величиною в ультрафіолетовому діапазоні менш -12,5 (галактики середньої світності мають абсолютну болометрическую зоряну величину від -17 до -15). Ці галактики з'явилися в той час, коли Всесвіту було від двох до шести мільярдів років.

Всі карликові галактики були в 10-100 разів тьмянішими за раніше виявлені галактики того ж віку. Розрахунки дослідників показують, що незважаючи на свою "блідість" саме такі галактики виробляли більше половини ультрафіолетового випромінювання в ту епоху.

Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступоворуйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.