UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи вперше отримали знімок планетної системи біля зірки, схожої на Сонце

Система знаходиться на відстані 300 світлових років від Землі.

Астрономи Європейської південної обсерваторії за допомогою Дуже великого телескопа отримали знімок сонцеподібної зірки, навколо якої обертаються дві гігантських планети. Наголошується, що досі вченим не вдалося спостерігати прямо більше однієї планети, яка обертається навколо зірки, схожої на Сонце.

Тепер астрономи одержали знімок планет, які обертаються навколо зірки TYC 8998-760-1, розташованої на відставні приблизно 300 світлових років. Газові гіганти знаходяться приблизно на відстані 160 і 320 астрономічних одиниць (відстань від Землі до Сонця). Тобто, вони розташовуються набагато далі від свого материнського світила, ніж Юпітер і Сатурн від Сонця. Ці планети також набагато масивніші за газових гігантів Сонячної системи, внутрішня планета в 14, а зовнішня – у шість разів важча за Юпітер.

Вчені отримали зображення цієї планетної системи в ході пошуків молодих гігантських планет зірок, схожих на Сонце, але набагато молодших за нього. Вік розташованої в південному сузір'ї Мухи зірки TYC 8998-760-1 всього 17 мільйонів років. За словами вчених, ця зірка є “дуже молодою копією нашого Сонця”.

Подальші спостереження цієї системи дозволять астрономам перевірити, чи утворилися ці планети на своїх нинішніх вельми віддалених від материнської зірки орбітах або мігрували.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: «Незавершений» вибух наднової змусив мертву зірку подорожувати по Чумацькому Шляху

Раніше астрономи за допомогою Дуже великого телескопа помітили незвичайне явище - зникнення масивної зірки в карликовій галактиці. Дослідники припускають, що яскравість зірки могла різко впасти або ж вона зникла за хмарою пилу. Можливо також, що вона перетворилася на чорну діру без освіти наднової.