UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи склали рекордно точну карту областей зореутворення в Чумацькому Шляху

Для огляду був використаний 12-метровий телескоп APEX.

Дослідники Європейської південної обсерваторії (ESO) завершили повний огляд областей зореутворення в Чумацькому Шляху. Нові дані покривають більшу частину Галактики, а роздільна здатність представленого зображення перевищує таке в аналогічних оглядах, представлених іншими обсерваторіями. Дані про це були опубліковані на сайті ESO.

Для огляду астрономи використовували 12-метровий телескоп APEX (Atacama Pathfinder Experiment), що розташовується в пустелі Атакама в Чилі. Огляд проводився на довжині хвилі 0,87 міліметра, яка відповідає тепловому випромінюванню газу і пилу, нагрітих до десятків кельвін. Такі температури вказують на динамічні процеси в газах, наприклад, на утворення нових зірок.

Огляд охоплює ділянку неба площею 420 квадратних градусів: смугу в 140 градусів дуги вздовж площини Чумацького шляху і шириною три градуси. Це всього лише один відсоток від усієї площі небесної сфери, однак область включає в себе більшу частину структур Галактики.

eso.org

Раніше повідомлялося про те, що Чумацький Шлях "вкрав" невеликий кулястий зоряний кластер у сусідньої галактики. Кластер Кратер є найдальшим у Чумацькому Шляху. Кулясті кластери, як правило, розташовуються ближче до центру галактики, але Кратер знаходиться у 470 тисяч світлових років, приблизно у 17 разів далі від центру Чумацького Шляху, ніж Земля. Крім того, вік виявленого кластера складає всього 7,5 мільярдів років, тобто він набагато молодший, ніж кластери, що оточують його. На думку вчених, це свідчить про те, що кластер був народжений іншого галактикою.