UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи розповіли про «сильний зв'язок» між супутниками Юпітера

Місяці планети гравітаційно впливають один на одного і викликають сильні припливи.

Американські вчені заявили про те, що супутники Юпітера гравітаційно впливають один на одного і викликають сильні припливи в підземних океанах своїх «братів». При цьому, такий вплив набагато сильніший, ніж гравітаційний вплив самого Юпітера, повідомляє Space.com.

Вчені провели моделювання взаємодії чотирьох основних галілеєвих супутників Юпітера: Іо, Європи, Каллісто та Ганімеда. Вважається, що під поверхнею трьох з них може існувати глобальний океан, а Іо є потужним вулканічним світом, під поверхнею якого може знаходитися океан розплавленої породи.

Виявилося, що супутники мають величезний гравітаційний вплив один на одного завдяки ефекту «приливного резонансу». Вони більш резонують один з одним, ніж з Юпітером, що і пояснює те, чому вплив гігантської планети не викликає набагато більшого приливного ефекту.

Зокрема, проведене вченими моделювання показало, що Юпітер міг би викликати потужну приливну хвилю в підземному океані Європи, якби його глибина сягала 200 метрів. А ось Іо може викликати потужний приплив в океані глибиною всього 80 метрів.

Вважається, що глибина океану Європи може досягати 80 кілометрів, в той же час, точно це невідомо. Вчені сподіваються, що гравітаційна взаємодія між супутниками дозволить їм визначити глибину підземних океанів Європи, Ганімеда і Каллісто.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені розповіли про появу тріщин на супутнику Юпітера

Раніше вчені запропонували нове пояснення появи яскравих плям на поверхні карликової планети Церери. На їхню думку, вони вказують на існування підземного солоного океану.