Вчені заявили про те, що перший міжзоряний астероїд, який був зареєстрований в Сонячній системі, Оумуамуа, пережив зіткнення з іншим небесним тілом до того, як досяг нашої планетної системи. Висновки дослідників опубліковані в журналі Nature Astronomy.
Подорож Оумуамуа через міжзоряний простір триває вже кілька сотень мільйонів років, і деяку частину цього часу він провів у дуже незвичному, на перший погляд хаотичному, обертанні. Дані оптичної фотометрії, отримані під час максимального наближення Оумуамуа до Землі, дозволили астрономам з Університету Квінсленда, Австралія, описати це обертання і зробити висновок про те, що його викликало.
Подібним чином обертаються деякі астероїди Сонячної системи, що мають менш витягнуту форму, і причини такого обертання можуть бути різними, відзначають автори статті. Серед них – приливні сили, які подіяли на тіло під час близького проходження біля масивних планет, ударні впливи, а також ефект Ярковського-О'Кіфа-Радзієвського-Педдека (ЯОРП-ефект), який виникає під дією зоряної радіації.
На думку дослідників, для Оумуамуа найбільш імовірна лише одна з цих причин: зіткнення з іншим небесним тілом.
Астероїд був виявлений в Сонячній системі в жовтні минулого року. Небесне тіло має незвичайну сигароподібну форму, а його довжина-близько 400 метрів, у 10 разів більша, ніж ширина.