Астрономи, які спостерігають за падіння метеоритів на Місяць, зафіксували падіння двох подібних об'єктів за період менше доби. Як повідомляє N+1, короткочасні місячні явища відомі людям ще з часів античності. У 1978 році американський вчений Вінфред Кемерон склав каталог, в якому були наведені дані про 1468 таких подій.
Астрономи постійно фіксують спалахи на затіненій частині місячної поверхні, пов'язані з падіннями метеороїдів масою від декількох грамів до кілограма. У місяць вчені фіксують від декількох штук до декількох десятків падінь - їхня кількість може різко змінюватися в залежності від метеорних потоків. Наприклад, у грудні 2017 року, в період максимуму дії потоку Гемініди вчені NASA зафіксували близько 20 спалахів.
Трохи більше тижня тому, 17 липня, телескопи MIDAS зафіксували одразу два спалахи протягом однієї доби. За оцінками вчених, потужність спалахів відповідала падіння метеороїдів розміром приблизно з волоський горіх. Найімовірніше їх джерело - метеорний потік Альфа-Каприкорниди який, у свою чергу, являє собою потік пилу, породжених кометою 169P/NEAT.
Раніше вчені заявили про те, що потенційно небезпечні для Землі астероїди залишаються невидимими для наземних телескопів. До своїх висновків дослідники прийшли, проаналізувавши дані виявлень навколоземних об'єктів кількома обсерваторіями.