UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи отримали знімок зоряної "колиски"

В галактиці Центавр А можна помітити кілька областей зореутворення.

Астрономи за допомогою інструменту SPECULOOS, призначеного для пошуку екзопланет, отримали знімок галактики Центавр А, яка знаходиться на відстані 11 мільйонів світлових років від Землі. Галактика відрізняється незвичайною формою і містить у собі декілька областей активного зореутворення, повідомляє Європейська південна обсерваторія.

Центавр А – один із найяскравіших об'єктів на південному небі. Галактика була відкрита у 1826 році шотландським астрономом Джеймсом Данлопом. Незвичайна форма об'єкта, як вважається, обумовлена тим, що колись гігантська еліптична галактика зіткнулася з відносно маленькою спіральною галактикою.

Поблизу центру галактики, космічний пил, що залишився в цій області, повільно пожирается надмасивною чорною дірою з масою приблизно в 100 мільйонів сонячних мас. Аккреция речовини на чорну діру викликає потужне радіовипромінювання області активного ядра галактики.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступоворуйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.