UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астронавти таки могли б повернутися на Землю на проблемному Starliner – NASA

Агентство не хотіло ризикувати життям екіпажу.

Starliner міг би доставити астронавтів додому

Starliner міг би доставити астронавтів додому

7 вересня завершився випробувальний політ корабля Starliner на Міжнародну космічну станцію (МКС). Він мав пробути в космосі близько 10 днів, але провів понад три місяці. Корабель, що спочатку летів з астронавтами на борту, повернувся без них. І тепер NASA заявило, що екіпаж корабля міг би безпечно повернутися на Землю на ньому, повідомляє Space.com.

Незважаючи на проблеми, з якими Starliner зіткнувся на шляху до МКС, його безпілотний політ пройшов за планом, і космічний корабель приземлився саме так, як планували NASA та Boeing для його відкладеного повернення.

Читайте також: NASA пояснило появу загадкових звуків зі Starliner на МКС

«Якби на борту космічного корабля був екіпаж, ми дотримувалися б тієї ж послідовності відходу від космічної станції, того ж імпульсу сходу з орбіти і виконали б той самий вхід. І тому це була б безпечна, успішна посадка з екіпажем на борту», ​​- заявив Стів Стіч, менеджер програми комерційних екіпажів NASA.

Останні три місяці Boeing та NASA проводили випробування на Землі, щоб відтворити проблеми, з якими зіштовхнувся Starliner у космосі.

«Завжди важко озиратися назад. Якби у нас була модель, яка ідеально передбачила б те, що ми побачили сьогодні ввечері, так, схоже, було б легко вирішити, що в нас міг би бути пілотований політ, але у нас її не було», - сказав Стич після повернення Starliner.

Бутч Вілмор і Суні Вільямс вирушили на МКС на борту Starliner 5 червня, вони мали провести в космосі трохи більше тижня. Це був останній тестовий політ перед сертифікацією Starliner для запуску астронавтів на МКС. Але проблеми з двигунами, що виникли під час наближення космічного корабля до МКС, призвели до тримісячної затримки повернення Starliner.

Наприкінці серпня NASA заявило, що корабель повернеться на Землю без астронавтів на борту. Вілмор і Вільямс залишаться на МКС до лютого 2025 року і полетять додому на кораблі SpaceX.