UA / RU
Підтримати ZN.ua

AstraZeneca об'єднується з Absci для залучення ШІ при розробці ліків проти раку

Absci застосовує генеративний ШІ для розробки оптимальних препаратів-кандидатів на основі цільової спорідненості, безпеки й технологічності.

Англо-шведський виробник ліків AstraZeneca підписав угоду на суму до 247 мільйонів доларів з американською біологічною компанією Absci, яка займається розробкою ліків і препаратів з використанням штучного інтелекту, повідомляє Reuters. 

Співпраця спрямована на розробку генеративної моделі ШІ для створення нових і вдосконалених методів лікування антитілами. Компанія не повідомила, з яким саме видом раку вони боротимуться. 

Читайте також: Новий «Троянський кінь»: вчені проникли всередину ракових клітин та змусили їх вбивати себе

«Ми пишаємося тим, що тісно співпрацюємо з AstraZeneca, щоб використовувати наш ШІ для створення нових методів лікування онкологічних пацієнтів», — зазначив генеральний директор Absci Шон Макклейн. 

За інформацією Financial Times, угода включає авансовий платіж для Absci, фінансування досліджень і розробок, проміжні виплати, а також роялті (платіж за використання ШІ) з продажу будь-якого продукту. 

Компанія AstraZeneca розробила вакцину проти COVID-19. Це перша вакцина проти коронавірусу, яка була зареєстрована в Україні. Основні випробування показали, що вакцина має близько 60% ефективності.

Раніше німецька компанія BioNTech, яка розробила вакцину від коронавірусу Pfizer, заявила про успішні випробування вакцини від раку. Науковці сподіваються, що перші персоналізовані вакцини проти раку на основі мРНК ухвалять до 2030 року.  

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!