UA / RU
Підтримати ZN.ua

Апарат Solar Orbiter пролетів повз Венеру і зібрав наукові дані

Зонд пролетів на відстані 7,5 тисяч кілометрів від поверхні щільних шарів атмосфери планети.

Європейський зонд для вивчення Сонця Solar Orbiter, який був запущений в лютому 2020 року, на шляху до запланованої орбіти здійснив перший гравітаційний маневр біля Венери. Апарат пролетів на відстані 7,5 тисяч кілометрів від поверхні щільних шарів атмосфери планети, в цей час деякі його наукові інструменти працювали і збирали наукові дані, повідомляє Naked science.

Маневр біля Венери був виконаний 27 грудня. В результаті нього змінився нахил орбіти Solar Orbiter навколо Сонця. Подібні операції при виконанні без використання гравітації інших небесних тіл, а тільки за допомогою власних двигунів, - одні з найбільш ресурсномістких в космічних польотах.

В цей час зонд повинен був зберігати орієнтацію камер на Сонце, тому зйомка Венери не проводилася. Але працювали інші прилади апарату - магнітометр, інструменти для вивчення радіосигналів і плазми, а також детектори заряджених частинок.

У Європейському космічному агентстві (ESA) відзначили, що перші дані вже отримали. Найближчим часом їх повинні проаналізувати, що дозволить уточнити характеристики магнітосфери Венери.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Зонд Solar Orbiter створений ЕSА у співпраці з NASA і призначений для вивчення Сонця. Особливість місії - витягнута орбіта з перицентром в 0,28 астрономічної одиниці (ближче Меркурія) і апоцентром в 0,91 астрономічної одиниці від зірки. Також цікавий нахил - 24 градуси, - який дозволить апарату захопити в «поле зору» полюса Сонця. Для виходу на таку орбіту Solar Orbiter здійснить кілька гравітаційних маневрів біля Землі і Венери протягом 3,5 років польоту.

Читайте також: Астрономи помітили «наноспалахи» на Сонці

Зонд вже зробив перші знімки Сонця, які дозволили вченим роздивитися мікроспалахи на Сонці. Їх вже назвали «багаття», вони виникають біля поверхні нашої зірки.