UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд у справі Оксани Макар буде проходити в закритому режимі

Окрім того, на попередньому слуханні було прийнято рішення, що судовий процес буде відбуватися колегіально, у складі трьох суддів, обраних, згідно з Кримінальним процесуальним кодексом України, за допомогою відповідної комп'ютерної програми.

Судовий розгляд за звинуваченням трьох жителів Миколаєва у скоєнні злочинів щодо Оксани Макар буде проходити в закритому режимі, повідомляє прес-служба прокуратури Миколаївської області.

24 травня відбулося попереднє слухання, а сам розгляд справи призначено до судового розгляду на 11:00 12 червня.

Адвокати двох обвинувачених заявили клопотання про судовий розгляд справи у закритому режимі. Суд прийняв рішення і ухвалив, що, згідно з Кримінальним процесуальним кодексом України, судовий розгляд буде проходити в закритому режимі.

Крім того, на попередньому слуханні було прийнято рішення, що судовий процес буде відбуватися колегіально, у складі трьох суддів, обраних, згідно з Кримінальним процесуальним кодексом України, за допомогою відповідної комп'ютерної програми. Головуюча - суддя Олена Селіванова.

На засіданні були присутні двоє підсудних, які заявили відповідне клопотання.

До групи з підтримки державного звинувачення в суді увійшов прокурор Головного управління підтримки державного обвинувачення в суді Генеральної прокуратури України Ярослав Кривов'яз, а також співробітники прокуратури Миколаївської області Надія Коваль та Євген Кириленко.

Нагадаємо, Оксана Макар померла 29 березня ц. р. у Донецькому опіковому центрі, де вона перебувала з 16 березня і перенесла кілька операцій, у тому числі ампутацію руки. Однак отримані травми виявилися несумісними з життям.

Оксану Макар знайшли 10 березня у Миколаєві неподалік від будмайданчика у важкому стані - тіло дівчини було обвуглено, але вона могла спілкуватися з міліціонерами та лікарями.

Як з'ясувалося пізніше, Оксану Макар зґвалтували і намагалися спалити живцем троє молодих людей.

Тоді ж було порушено кримінальну справу за фактом замаху на вбивство. Після затримання 11 березня трьох підозрюваних, двох з них було відпущено правоохоронними органами під підписку про невиїзд. Це викликало протести у Миколаєві і великий суспільний резонанс по всій країні, після чого правоохоронці знову затримали підозрюваних.

Після смерті Оксани Макар справу проти причетних до скоєння злочину Максима Присяжнюка, Артема Погосяна і Євгенія Краснощока було перекваліфіковано зі статті «замах на вбивство» на статтю «умисне вбивство». Підозрюваним загрожує позбавлення волі від 15 років до довічного ув'язнення.

Читайте також:

Вбивці Оксани Макар відмовилися їхати до суду


Адвокати побоюються, що суд у справі Оксани Макар буде закритим

Ґвалтівників Оксани Макар хотіли розстріляти прямо в суді

У МОЗ спростували, що Оксана Макар померла через несправний апарат штучного дихання