Служба Gallup опублікувала рейтинг найбільш нещасних країн світу. Жителям 146 країн було запропоновано оцінити свій рівень задоволеності життям за десятибальною шкалою, де нуль - рівень тотальної незадоволеності, а 10 - рівень абсолютного щастя.
Відповідно до результатів опитувань, держави були розділені на три групи: «процвітаючі», «такі, що відчувають труднощі» і «ті, що страждають». Україна належить до другої категорії: число громадян, які страждають, склало 23%.
Більшість країн пострадянського простору також виявилися у групі «таких, що відчувають труднощі»: у Латвії та Таджикистані число громадян, які страждають, склало 23%, у Росії - 19%, в Азербайджані - 18%, в Естонії - 17%, у Білорусі та Литві - 16%, у Молдові - 14%, у Казахстані - 11%, в Киргизстані - 8%, а в Узбекистані - 4%.
До «країн, які страждають» дослідники віднесли країни, значна частина жителів яких оцінили своє нинішнє життя і перспективи на майбутнє нижче 4 балів. Як виявилося, життя найгірше у 18 державах. Найбільш нещасна Болгарія, де життям незадоволені 45% громадян. Трохи краще йдуть справи у Вірменії, де страждають 35% населення. У Грузії цей показник становить 28%. Дослідники також відзначають, що за останній рік ситуація різко погіршилася в Ірані, Афганістані та Сальвадорі.
Перше місце у списку 24 найбільш благополучних країн, де незадоволених життям громадян налічується 3% і менше, зайняла Бразилія, де страждають менше 1% жителів. Рекордно низькі страждання відчуває населення Канади, Люксембургу, Данії, Австралії, ОАЕ, Саудівської Аравії.
У США нещасними себе вважають 3% громадян - цей показник залишається незмінним протягом останніх років. !zn
Читайте також:
А щастя в житті все менше і менше
Українці стали почувати себе менш щасливими
Опубліковано рейтинг найщасливіших країн світу: Україна на 91 місці
Україна опинилася за бортом світового рейтингу репутації