UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вода на Місяці з'явилась під впливом сонячного вітру

Хоча головним переносником води у космосі прийнято вважати астероїди, вчені зі США пропонують нового кандидата. Вони вважають, що місячна вода, яка може стати в нагоді людині при освоєнні супутника Землі, з'явилася завдяки сонячному вітру.

Ще в 2009 році робота міжпланетної станції для спостереження і зондування 3- це не тільки пил і каміння: на супутнику Землі є вода.

Разом з тим залишалася невизначеність у питанні походження цієї води. Хоча головним переносником H2O в космосі вважаються астероїди, вчені зі США пропонують іншу концепцію.

Згідно зістаттею, опублікованою в журналі Nature Geoscience, за появу води на Місяці відповідає сонячний вітер.

Аналізуючи зразки місячного ґрунту, вчені помітили, що в складі молекул води зустрічається вкрай мало дейтерію. На Землі пропорції інші.

Оскільки серед тіл нашої системи найменше дейтерію на Сонці, воно стало основним «підозрюваним» у справі пошуку джерела місячного водню.

«Ми виявили, що «водний» компонент місячного реголіту - гідроксильна група - з'являється в ході зіткнення протонів сонячного вітру з киснем, що містяться у поверхневому шарі супутника, - розповідає Юксі Чжан, з університету Мічигану. - Оскільки місячна поверхня постійно зазнає метеоритних ударів, певні запаси води могли накопичитися в місячних кратерах».

За словами вчених, аналогічне пояснення появи води не годиться для Землі, оскільки наша планета має магнітне поле, що захищає її від потоків сонячного вітру.

Додамо, що виявлення води має вкрай важливе значення для освоєння супутника Землі людиною.

«Вартість транспортування з Землі на Місяць всього півлітра води становить $25 тисяч, тому ми розраховуємо здобувати її на місці», - зазначає планетний геохімік Ларрі Тейлор (Larry Taylor) з університету Теннесі. !zn

Читайте також:

Поблизу Сонячної системи астрономи знайшли схожу на Землю планету

Жителі Землі спостерігали унікальний блакитний Місяць (ВІДЕО)

Космічний апарат NASA виявив у місячному кратері величезну кількість льоду (фото / відео)