UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російська експедиція відкрила новий острів у Північному Льодовитому океані

Російські фахівці, що беруть участь у високоширотній морській експедиції «Арктика-2012» на борту атомного криголама "Росія", підтвердили існування нового острова в архіпелазі Земля Франца-Йосипа.

Учасники російської експедиції «Арктика-2012» відкрили новий острів в архіпелазі Земля Франца-Йосипа в Північному Льодовитому океані.

Вчені зняли координати об'єкта і виміряли глибину вод протоки в прибережній частині. Дані занововідкритої географічної точки передано в Управління навігації і океанографії в Санкт-Петербурзі, яке відповідає за внесення нових даних у морські карти. «Ми виробили рекогносцировку, відзняли з повітря протоку, зафіксували координати берегових країв протоки за допомогою супутникових навігаційних систем, справили нівелірну зйомку. Ми переконалися в тому, що утворилася нова протока, а в Арктиці в структурі архіпелагу Земля Франца-Йосипа з'явився новий острів», - повідомив керівник експедиції «Арктика-2012» Володимир Соколов.

Високоширотна експедиція прямує до дрейфуючої станції «Північний полюс-39». Її мета - зняття станції і висадка СП-40. На борту атомного криголама "Росія" знаходяться 16 полярників на чолі із співробітником ААНІІ Миколою Фомічовим, наукове обладнання і необхідні для життєзабезпечення станції протягом року вантажі, а також авіагрупа з вертольотом.

Власного імені в нового острова поки що немає. Присвоювати йому назву буде відповідна комісія при уряді Російської Федерації.

Архіпелаг Земля Франца-Йосипа нараховує 196 островів загальною площею більше 16 тисяч квадратних кілометрів. При цьому більше 85% (13,7 тисяч квадратних кілометрів) на ЗФЙ займають льодовики. Протяжність архіпелагу по паралелі - 375 кілометрів, по меридіану - 234 кілометри. Наразі на ЗФЙ діє нацпарк "Російська Арктика", територію архіпелагу визнано заповідною. !zn

Читайте також:

Сигнали з космосу посилав невідомий ...


Японські вчені пообіцяли через 4 роки відродити мамонта

Вчені: Життя на Землі зародилося в прісній, а не в солоній воді

Виявлено останки найдавніших тварин