UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський вважає, що Україна не повинна втрачати нагоди зупинити війну дипломатичним шляхом

За словами українського президента, треба розуміти, що будь-яка війна закінчується миром чи мільйонами жертв. Але навіть там, де мільйони жертв, все йде до завершення війни.

Президент України Володимир Зеленський переконаний, що Україна не повинна втрачати нагоди зупинити війну, розв'язану Росією, за допомогою дипломатії, про що він заявив в інтерв'ю APNews.

«Люди сприймуть мир у будь-якому разі, бо вони хочуть, щоб війна закінчилася. На наших умовах, умовах незалежності, умовах України, проте я певен, що... кожна сім'я щось втратила. Є люди, які втратили дітей, і я не думаю, що їх задовольнить будь-який мир на будь-яких умовах і в будь-який час. Тому що це велика рана та велика трагедія – втратити близьких та рідних людей», – заявив Зеленський.

За словами президента України, якщо говорити без емоцій, то треба розуміти, що будь-яка війна закінчується миром чи мільйонами жертв. При цьому Володимир Зеленський зазначив, що навіть там, де є мільйони жертв, все веде до миру та завершення війни.

«І саме з цього ми маємо робити висновки. Так, ми маємо боротися, але боротися заради життя. Ти не можеш боротися заради пилюки, коли вже нічого немає, немає людей. І тому важливо зупинити цю війну. Складно, емоційно складно, складно з погляду бажання. Ніхто не хоче домовлятися із людьми, які катували цей народ. Це все зрозуміло», – наголосив глава Української держави.

За словами Зеленського, як чоловік та як батько він це розуміє. Проте вважає, що Україна не має втрачати можливості вирішити ситуацію дипломатичним шляхом. Якщо така нагода буде.

«Ми не можемо собі дозволити вирішувати за мільйони людей, які хочуть зупинити війну. Вирішувати за них, говорити: «Ні, ми не готові говорити, тому що це вбивці», - сказав Зеленський.

Читайте також: Зеленський про переговори з РФ: "Лише Путін вирішує, коли закінчиться війна"

Нагадаємо, за підсумками переговорів 29 березня очільник юридичної групи на переговорах України та Росії Олександр Чалий розповів, що гарантії безпеки повинні бути аналогом 5 статті НАТО. Це означає, що напад на нашу державу вважатиметься нападом на усіх підписантів. Також Чалий зазначив, що в разі їх узгодження наша сторона погоджується на постійний нейтралітет, позаблоковість та безядерність. Але ніщо не повинно суперечити праву на вступ України до ЄС. 

Глава української делегацій Давид Арахамія розповів, кого Україна хоче бачити підписантами гарантій безпеки. Також він розповів, що дія документу не буде поширюватися на тимчасово окуповані території Донбасу та Криму, позаяк щодо них є ще не врегульовані питання.

Раніше у США заявили про готовність виступити одним із гарантів безпеки України. Потім про те саме заявили вНімеччині та Італії. Водночас заступник британського прем'єра Домінік Рааб повідомив, що Лондон розгляне запит України, однак він виключив взяття гарантій, які є у країн НАТО.