UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський про звільнення Мамедова: «Венедіктова незадоволена цим напрямом»

Президент заявив, що не контролює діяльність правоохоронної сфери.

Президент України Володимир Зелінський напередодні установчого саміту «Кримського платформи» дав велике інтерв’ю стосовно стратегії деокупації українського півострова. Найбільш повну версію розмови президента з журналістами з Криму оприлюднив «Центр журналістських розслідувань».

Під час інтерв’ю головред «Центру журналістських розслідувань» Валентина Самар попросила президента прокоментувати ситуацію, що склалася навколо Департаменту з розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту в Офісі генерального прокурора.

Саме цей департамент займається розслідуванням і документуванням воєнних злочинів. Усунення від керівництва Гюндуза Мамедова заблокувало роботу департаменту, водночас, позиція президента залишалася невідомою.

«Я втручаюсь, коли я чую багато людей, багато різних голосів щодо великих помилок тих чи інших правоохоронців чи керівництва правоохоронних органів. (…) Питання Гюндуза Мамедова… Мені відомо це питання, але я не приймав участі, тому що я вважаю, що відповідальність на цьому саме його керівництва. Це пані Венедіктова, це її рішення, її особисте. Подивимось», - зазначив він.

За словами Зеленського, генпрокурорка Ірина Венедіктова вважала «незадовільною» роботу одного з найефективніших департаментів ОГП.

«Побачимо зараз, як це буде працювати в іншому форматі, чи будуть результати. Якщо результати з’являться, вона була права. Якщо не з’являться, це було помилково», - підсумував президент.

Володимир Зеленський заперечив контроль за правоохоронною сферою і заявив, що втручається лише щоб зупинити суперечки між різними органами і відомствами.

«Багато разів займався примиренням лідерів правоохоронних органів, збирав їх у себе, багато разів просив, що не треба ображати країну, не треба переслідувати, наприклад, їздити по місту одним за одним, не треба грати в дитинство. Вважаю, що це дитинство, і вважаю, що займаються іноді вони просто власним піаром, тому що там небагато місяців іноді залишається комусь до кінця його терміну, його чи її, я не знаю, і треба щось показати», - зазначив президент.

Читайте також: В СБУ та Нацполіції створять «департаменти війни» – як той, що Венедіктова забрала у Мамедова

Протягом місяця генпрокурорка Ірина Венедіктова усунула Мамедова від управління «департаментом війни» та Департаментом захисту інтересів дітей та протидії насильству, достроково припинила доступ до державної таємниці та позбавила свого заступника інших повноважень.

Проти Мамедова порушили низку дисциплінарних і кримінальних проваджень, розслідування у яких здійснюється підрозділами, підпорядкованими безпосередньо Венедіктовій.

Нідерландське видання NOS пише, що відставка Мамедова, який займався розслідуванням справи щодо катастрофи рейсу MH17, може стати похоронною ланкою для розслідування всіх військових злочинів в Україні. Видання наводить слова адвоката експрокурора Масі Найєма про те, що міжнародна репутація України перебуває під загрозою, а прокуратура «свідомо перешкоджає розслідуванню злочинів Росії».

Правозахисники, з якими спілкувалися журналісти, зазначають, що у генпрокурорки Венедіктової немає досвіду ведення розслідувань таких злочинів. І цей не той випадок, коли є можливість і час вчитися в процесі.  Докладніше про можливі наслідки діяльності Венедіктової читайте у статті Валентини Самар «Як поцілити Україні в обидві ноги» у ZN.UA.