Голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк, якого Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) підозрюють у зловживанні впливом у справі суддів Окружного адмінсуду Києва, включений до складу Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України (за згодою). Відповідний указ президент Володимир Зеленський підписав 1 вересня.
Нагадаємо, що 17 липня НАБУ повідомило про вручення підозри голові Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблов, Зеновію Холоднюку, а також ще дев'ятьом особам. Їх підозрюють у спробі захопленні державної влади.
«Ці особи, всього 12, діяли в рамках злочинної організації на чолі з головою ОАСК, що мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) і створення штучних перешкод в їх роботі», - повідомлялося на сторінці НАБУ в Facebook. За версією слідства, злочинна організація виносила замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних і бізнесових кіл.
3 серпня Вищий антикорупційний суд України обрав Зеновію Холоднюку запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.
Холоднюк раніше вже входив до складу Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України.
"Однак після заяви послів «Великої сімки», які виступили за прозору і політично нейтральну процедуру відбору керівництва антикорупційних органів в Україні, перебування в Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції посадовця, підозрюваного в захопленні державної влади, виглядає зухвало і демонструє західним партнерам України зневага президента і Зе!команди до своїх зобов'язань боротися з корупцією", - констатував оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко.
Голові ОАСК Павлу Вовку і його підлеглим 17 липня НАБУ оголосило підозри у створенні злочинної організації і захопленні влади. Підозри грунтуються на вивченні записів розмов у кабінеті Вовка, частину яких було опубліковано в 2019 році. У будівлі суду того ж дня відбулися обшуки.
Фігуранти розслідування Павло Вовк, його заступник Євген Аблов, а також Богдан Санін, Ігор Качура, Олексій Огурцов, Ігор Погрібніченко, Віктор Шулежко в Володимир Келеберда одночасно пішли у відпустку. У ОАСК заявили, що НАБУ тепер не може допитати цих суддів, так як це буде порушенням їхнього конституційного права на відпочинок.
1 вересня Вища рада правосуддя відхилила клопотання генпрокурора Ірини Венедіктової і відмовився усувати з посад Павла Вовка і ще п'ятьох суддів ОАСК.
У липні минулого року Генпрокуратура спільно з НАБУ провела ряд слідчих дій в Окружному адміністративному суді Києва.
У ході торішніх обшуків в ОАСК були виявлені записи, що свідчать про втручання суду в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. На них людина з голосом, схожим на голос Вовка, дає вказівки адвокатам і суддям, як «вирішувати питання» з ВККС.
Докладніше про корупційний скандал в ОАСК, розслідування НАБУ і дії Офісу президента з порятунку цього зручного для всіх влад суду читайте в статтях Інни Ведернікової «Вовки. По сліду НАБУ-2» й Олександра Лємєнова «Суд, що загрожує Державі» у ZN.UA.