UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський доручив уряду невідкладно вжити заходи щодо забезпечення українців якісними соцпослугами – указ

За словами заступника голови правління Харківського інституту соціальних досліджень, після трагедії в Харкові мало б бути щось більш конкретне за те, про що йдеться в указі.

Президент Володимир Зеленський підписав указ щодо забезпечення права українців на якісні та безпечні соціальні послуги, повагу до честі і гідності, уважне та гуманне ставлення, стимулювання розвитку ринку соціальних послуг, запровадження дієвого механізму державного контролю за дотриманням державних стандартів соціальних послуг, їх якістю та безпекою. Відповідний указ, який став своєрідною реакцією на смертельну пожежу у харківському будинку для літніх людей, опублікували на сайті Офісу президента.

Згідно з документом, Кабінет міністрів має вжити невідкладні заходи щодо:

Також уряд повинен забезпечити розроблення та внести протягом трьох місяців на розгляд Верховної Ради законопроекти, спрямовані на:

Крім того, згідно з указом, протягом двох місяців Кабмін має вжити заходи щодо:

Також Кабінет міністрів повинен забезпечити реалізацію пілотного проекту “Розвиток соціальних послуг”.

Крім того, указ стосується обласних, Київської міської та районних держадміністрацій. Зокрема, вони мають вжити заходи щодо:

"Звісно, це не остаточна перемога, але принаймні щось, - прокоментував для ZN.UA указ заступник голови правління Харківського інституту соціальних досліджень Андрій Черноусов. - Так, немає чіткої відповіді про орган та порядок контролю якості надання соціальних послуг. Так само вилазять нашвидкоруч синтезовані підходи до "розвитку ринку соціальних послуг" та "соціального замовлення";  розмиті формулювання "узгодити, розвинути, передбачити". Зрозуміло, що указ президента – це не відомчий акт, але все ж таки після такої трагедії мало б бути щось більш конкретне. Хоча наявність такої реакції говорить про те, що є ще надія на зміни, але вона має бути підкріплена суспільним запитом та громадським контролем. Якщо ні, то вони палатимуть і надалі..."

Читайте також: Після пожежі в харківському будинку для літніх людей Уряд ініціював низку перевірок – Лазебна

21 січня в Харкові згоріла двоповерхова будівля, в якій розміщувався приватний будинок для людей похилого віку. У момент пожежі в будівлі перебувало понад 30 осіб, 15 з них загинули, п'ятеро отримали опіки.

Через три дні один із врятованих постояльців пансіонату помер у лікарні. Медики пояснюють його смерть загальним станом здоров'я, і не пов'язують її з пожежею.

Пансіонат працював нелегально, без будь-яких дозвільних документів. В одному дворі з ним розташовується реабілітаційний центр для наркозалежних, що належить тому ж власнику.

Уряд створив держкомісію для з'ясування обставин трагедії, а президент Володимир Зеленський доручив голові МВС Арсену Авакову взяти розслідувань “під особистий контроль”.

Після пожежі влада виявили в Харкові та області ще 32 підпільних пансіонату для літніх людей.

Поліція затримала власника згорілої будівлі, орендаря, його дружину і адміністратора закладу. Всіх чотирьох підозрюють в порушенні правил пожежної безпеки, що спричинило загибель людей. Їх взяли під варту без права внесення застави.