Президент України Володимир Зеленський анонсував проведення розслідування законності приватизації стратегічних підприємств і надр в країні окремими особами.
"Справедливу і законну реакцію з боку України повинні отримати і ті, хто вважав, що не у держави, а в приватних руках, може виявитися контрольний пакет акцій над стратегічними оборонними підприємствами, зокрема Мотор Січ, а також можуть присвоюватися землі і надра, які належать народу України. Як взагалі це сталося? Знову ж - риторичне питання. Але відповіді на них знайдуть правоохоронні органи разом з державною службою геології і надр", - сказав Зеленський в своєму відеозверненні, опублікованому на його сторінці в Facebook в п'ятницю ввечері..
"Громадяни повинні знати: яким чином і на яких умовах рядом осіб в Україні були отримані ті чи інші ресурси. Тим, хто зробив це законно - боятися нічого. І для того, щоб встановити це - буде проведено максимально детальний аудит, результати якого будуть представлені суспільству. Упевнений, що ці відповіді повинні бути не риторичними, а конкретними, вичерпними і аргументованими - як для громадян, так і для можливих майбутніх судових справ", - додав Зеленський.
Як повідомлялося, Рада нацбезпеки і оборони ухвалила рішення про повернення Україні підприємства "Мотор Січ". За його словами, якщо підприємство є стратегічно важливим для України, то держава законним способом буде його повертати в свою власність.
Президент України Володимир Зеленський підписав два укази, якими ввів в дію рішення РНБО від 28 і 29 січня про санкції проти китайських інвесторів "Мотор Січ". Санкції України проти компанії Skyrizon - інвестора у виробництво українських авіаційних двигунів "Мотор Січ" - передбачають блокування активів, обмеження торгових операцій, запобігання виведення капіталів за межі України, заборона угод з цінними паперами, емітенти яких знаходяться під санкціями.
Як повідомляло ZN.UA, Китай направив Україні ноту, в якій висловив стурбованість діями української влади щодо китайських інвесторів "Мотор Січ". Зокрема застосуванням санкцій проти китайських компаній і їх менеджменту.
Про можливу реакцію Пекіна і планах Києва щодо "Мотор Січ" читайте в статті Володимира Кравченка "У Піднебесній хмари ходять похмуро..."