Затягування підрахунку голосів, які українці віддали під час місцевих виборів 25 жовтня, має ознаки політтехнологій, заявили в «Комітеті виборців України». У КВУ також пояснили, з якою метою використовується відповідна технологія.
«Комітет виборців занепокоєний фактами затягування процесу встановлення результатів виборів в низці громад на місцевих виборах. Основна причина затягування – масові звернення партій і кандидатів до судів з вимогами щодо оскарження результатів виборів», - йдеться у повідомленні.
У КВУ зазначили, що станом на 10 листопада, проблемним є встановлення результатів виборів у Львові, Чернівцях, Тернополі, Броварах. Також затягнувся процес встановлення результатів виборів до Київської, Волинської, Херсонської, Одеської обласних рад. Крім того, судові оскарження мали місце щодо встановлення результатів виборів Кароліно-Бугазської ОТГ Одеської області. До того ж через порушення виборчого законодавства Центральна виборча комісія достроково припинила повноваження Марганецької ТВК Дніпропетровської області та Васильківської ТВК Київської області.
У Комітеті виборців також заявили про те, що часто вимоги політичних партій та кандидатів щодо перерахунку голосів та визнання виборів такими, що не відбулися, не є достатньо обґрунтованими. Такі вимоги, як зазначили в КВУ, також не базуються на фактах щодо порушень виборчого законодавства в день голосування.
«За оцінкою КВУ затягування підрахунку голосів у окремих громадах має ознаки політтехнології і використовується з метою перерахування голосів виборців на користь зацікавлених партій чи кандидатів. КВУ закликає політичні партії і кандидатів відповідально ставитися до подання позовних заяв і не зловживати правом на судове оскарження, штучно затягуючи встановлення результатів виборів», - заявили в Комітеті виборців.
У КВУ нагадали, що результати місцевих виборів мали встановити не пізніше, ніж на 12 день після дня голосування, тобто до кінця дня 6 листопада. Однак, станом на 10 листопада відповідно до ЦВК все ще не надійшли повідомлення про результати виборів 347 місцевих рад та 125 місцевих голів.
У неділю, 25 жовтня, в Україні відбулися місцеві вибори. Громадяни обирали депутатів обласних, районних, міських, сільських і селищних рад, а також міських, селищних і сільських голів у всіх 24 областях України.
За даними ЦВК, явка на виборах не перевищила 37%, це в півтора рази менше, ніж на місцевих виборах 2015 року.
Детальніше про те, хто, як і для чого бере владу в обласних центрах України 25 жовтня, читайте в передвиборному проекті ZN.UA "Країна по поличках" (українською та російською мовами).