UA / RU
Підтримати ZN.ua

Законопроект №4304 Разумкова розглянуть 6 листопада: що він пропонує

Разумков запропонував спосіб виходу з конституційної кризи.

Спікер парламенту Дмитро Разумков запропонував спосіб виходу з кризи, що утворився після рішення Конституційного суду по ряду положень закону "Про протидію корупції". Зокрема, він буде складатися з декількох кроків.

По-перше, в п'ятницю, 6 листопада, парламент повинен відновити антикорупційне законодавство практично таким, яким воно було до рішення КСУ, але все ж не в повній мірі. Однак, всі 107 справ, які відкрили за статтею про недостовірне декларування, доведеться поховати.

По-друге, Кабміну повинні доручити в двомісячний термін розробити процедуру для перевірки декларування суддів, включаючи і суддів КСУ. Передбачається, що ця процедура буде аналогічною тій, що існує в ГУР, СЗР і контррозвідці СБУ, коли всередині цих структур є спецпідрозділи, які займаються аудитом декларацій співробітників.

Правда, така модель не має на увазі вирішення проблеми прийняття рішень проолігархічним і проросійським Конституційним судом. Однак, чому спікер парламенту ініціював перехід гострої фази захворювання в хроніку? У нього було кілька вагомих причин.

Головне полягає в тому, що Разумков хоче вивести парламент із ситуації, коли довелося б розглядати свідомо неконституційний закон. По-друге, голосів за президентський закон про розпуск КСУ, підготовлений головою Мін'юсту Денисом Малюською, в залі немає. По-третє, Разумков знає, що ніякої монобільшості в Раді немає. Однак, він не хоче, щоб це стало всім очевидно і монобільшість розвалилася на ряд дрібніших груп до прийняття бюджету. Оскільки його завдання, щоб Рада затвердила бюджет.

Читайте також: ВАКС закрив першу справу про недостовірне декларування після рішення КСУ

Як повідомлялося, сьогодні спікер ВРУ Дмитро Разумков і ще понад 100 депутатів зареєстрували в Раді законопроект про відновлення дії окремих положень закону України "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України, які раніше були визнані Конституційним судом України (КС), що не відповідають Основному закону.

Ухвалення цього законопроекту як закону забезпечить виконання рішення Конституційного Суду України, врегулює роботу Національного агентства з питань запобігання корупції, створить належні умови для законодавчого забезпечення дотримання міжнародно-правових зобов'язань України у сфері запобігання корупції.