UA / RU
Підтримати ZN.ua

Законом про ринок землі влада викинула шанс для країни у відро для сміття - Гройсман

Пускати землю в оборот треба після того як національний фермер наростить м'язи.

Колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що українською землею повинен володіти українець. При цьому в українця повинні бути гроші, щоб її купити. Тому держава повинна створити механізми довгострокового дешевого кредитування для того, щоб українці могли купувати землю, обробляти або, якщо їм хочеться, - здавати в оренду. Про це Гройсман заявив в інтерв'ю редактору відділу політики ZN.UA Інні Ведерниковій.

"Наша мета полягала у створенні руху невеликих фермерських господарств в країні. Я в цій логіці рухався всі три з половиною роки прем'єрства. Була дискусія з приводу кількості гектарів в одні руки - 200 або 500, все це - обговорювані речі. Ми запустили державні програми підтримки фермерства. тобто був реальний шанс створити стійкий середній клас в агропромисловому комплексі. Не латифундиями задавити село, а зміцнити нормальними господарствами", - пояснив Гройсман.

Однак, за його словами, нова влада прийняла закон, за яким до 2024 року люди можуть купувати один у одного до 100 гектарів.

"По-перше, 100 гектарів - це нічим не обгрунтований мізер. По-друге, навіть на нього у людей немає грошей. Зараз ситуація заспокоїлася, але з 2024 року можна буде концентрувати в одних руках до 10 тисяч гектарів. Є купа лазівок, які просто дозволять іноземцям володіти українською землею. Так в чому сенс? В якому місці і у кого в результаті буде стійке економічне зростання?", - задається питанням експрем'єр.

Він зазначає, що ідея полягає в тому, що процес зміцнення фермерства повинен був проходити паралельно з децентралізацією.

"Сенс в сильних самодостатніх громадах, плюс середній клас на селі. Це вже не колос на глиняних ногах, а суперстійка економічна модель. Але «слуги народу»,«Європейська Солідарність» і «Голос» просто взяли і шанс для країни викинули у відро для сміття. Ми точно так само, як і Зеленський, вели переговори з МВФ по землі. І всі наші програми і дати були узгоджені. Тому що у нас були аргументи", - резюмує Гройсман.

Читайте також: Потрібно передавати ресурс і повноваження місцевій владі, і максимально залучати її до планування й реалізації рішень по боротьбі з епідемією - Гройсман

З чим і навіщо Володимир Гройсман хоче повернутися у велику політику? Чи піде він прем'єром в команду Зеленського? Що пов'язує Гройсмана з Рінатом Ахметовим? Які механізми державного управління потрібно включити прямо зараз, щоб утримати країну? Відповіді на ці та інші актуальні питання читайте в інтерв'ю Інни Ведерникової з експрем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом на ZN.UA.