Глава Верховної Ради Руслан Стефанчук зазначив, що Україна домовилася Єврокомісією, що імплементація "закону про олігархів" розпочнеться після завершення війни.
"Ми домовилися з Єврокомісією, що імплементація закону буде призупинена до моменту завершення війни. А імплементація закону – це у тому числі це створення реєстру олігархів", - розповів Стефанчук в інтервʼю "Радіо Свобода".
На запитання журналіста, чи цей закон є юридично недосконалий, глава ВРУ відповів: "Що таке «юридично недосконалий»? Є просто два шляхи, якими ми йдемо. І про це говорить Венеційська комісія. Що є шлях ухвалення окремого закону, є шлях розвитку іншого галузевого законодавства. Ми пішли першим шляхом. Але паралельно розвиваючи другий. Тому чи він юридично досконалий, чи ні? Я думаю, що покаже практика після того, як він почне імплементацію".
За його словами, ще до моменту набуття чинності цей закон показав свою ефективність.
"Оскільки дуже багато олігархів почали позбавлятися свого майна, своїх ресурсів для того, щоб не потрапляти в пул цих осіб – олігархів", - додав він.
Верховна Рада проголосувала за відповідний закон у 2021-му. При цьому парламент не дочекався висновків Венеційської комісії. Тодішній спікер ВР та інші депутати звернули увагу на низку юридичних колізій, які стосуються як визначення поняття олігарх, так і органу, який буде їх визначати. Проте у Зеленського заявили, що для переголосування деяких пунктів нема потреби.
Формування реєстру олігархів та імплементація закону про олігархів — одна з умов для вступу України до Європейського Союзу. Свого часу закон був прийнятий поспіхом, в ньому закладені деякі юридичні колізії, а сама імплементація неможлива до остаточного висновку комісії.
Детальніше про те, як закон здатний вплинути на олігархів і справжні мотиви його прийняття читайте в статті Юлії Самаєвої "Закон про олігархів прийнято. Про що він говорить, а про що мовчить".