Заяви європейських політиків про можливий бойкот Євро-2012 у зв'язку зі справою екс-прем'єра України Юлії Тимошенко, нагадують методи "холодної війни", заявив керівник департаменту інформаційної політики 3 Олег Волошин.
"Наша позиція полягає в тому, що Євро-2012 - це спорт, а не політика, це футбол, а не політичний саміт. І вирішувати політичні завдання таким чином (бойкотом чемпіонату) - це означає вдаватися до методів "холодної війни", - сказав він, коментуючи повідомлення про можливий бойкот Євро-2012 з боку низки європейських політиків.
Представник українського МЗС підкреслив, що політики, які вважатимуть за можливе бойкотувати Євро-2012 в політичних цілях, насправді "будуть бойкотувати всю Україну і всіх її громадян" і закликав "не робити Україну заручницею ситуації, що склалася навколо конкретної людини - Юлії Тимошенко".
Тимошенко продовжує голодувати і просить світ не зупиняти тиск на українську владу
Нагадаємо, що все більше світових лідерів відмовляються від поїздок в Україну до вирішення ситуації навколо екс-прем'єр-міністра. Про бойкот матчів Євро-2012 в Україні заявили, зокрема, австрійський та голландський уряди. Також канцлер ФРН Ангела Меркель офіційно підтвердила інформацію, що не стане відвідувати Євро-2012 в Україні, якщо ситуація навколо Тимошенко не зміниться. Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу "не має наміру" відвідувати Україну під час чемпіонату Європи з футболу, якщо Україна не зробить кроки для вирішення ситуації навколо Тимошенко. Раніше комісар Євросоюзу з питань юстиції Вівіан Редінг оголосила про те, що не поїде на церемонію відкриття Євро-2012.
Бельгія також приєдналася до низки держав Євросоюзу, які оголошують бойкот українській частині Євро-2012. Міністр закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерс заявив: у Брюсселі констатують, що "українська влада вдалася до неприпустимого поводження з Тимошенко". "Ми повинні чинити тиск для того, щоб ця влада довела, що вона готова йти в правильному напрямку - перш за все, надаючи належну медичну допомогу, право на відвідування, і не тільки Юлії Тимошенко, а й іншим в'язням", - підкреслив він.
Міністр зазначив, що його держава йде на саме "політичний бойкот", тому що бельгійська збірна не пройшла у фінал європейського чемпіонату з футболу.
У той же час президент Європейської народної партії Вілфрід Мартенс закликав не до бойкоту, а до протестів під час матчів Євро-2012 в Україні. Аналогічної позиції дотримується і депутат Європейського парламенту з групи народних партій Міхаель Галер. Він закликав європейських політиків не бойкотувати Євро-2012, а їхати в Україну на чемпіонат і віддалитися від українського керівництва, розділяючи трибуни з простими вболівальниками.
Критикує заклики до бойкоту і президент Польщі Броніслав Коморовський. Він вважає, що заклики бойкотувати Євро-2012 в Україні "абсолютно неадекватні", і можуть призвести до обрання Києвом іншого, неєвропейського зовнішньополітичного курсу. !zn
Читайте також:
Німеччина закликала припинити дискусії про бойкот Євро-2012 і сконцентруватися на допомозі Тимошенко
Американський сенатор закликав не знижувати тиск на Україну і Білорусь
УЄФА не буде втручатися в політику України
Німецькі чиновники будуть ігнорувати гру своєї збірної в Харкові через солідарність з Тимошенко