UA / RU
Підтримати ZN.ua

З Україною НАТО було б набагато сильнішим — Зеленський

Він перерахував види озброєння, яких зараз потребують наші захисники. 

Президент України Володимир Зеленський нагадав, що НАТО не хоче бачити Україну серед своїх членів найближчим часом. Під час інтерв'ю Fox News він зазначив, що вважає це помилкою Альянсу, який з нашою державою став би лише сильнішим. 

"НАТО не хоче приймати нас. Я вважаю, що це помилка, тому що, якби ми приєдналися до НАТО, ми зробили б Альянс набагато сильнішим. Ми – не слабка держава. Ми не пропонуємо посилювати нас за рахунок країн НАТО... Ми є додатковою силою, рушійною силою. Думаю, Україна – це важлива складова Європейського континенту", – заявив  президент. 

Він також зазначив, що якщо Україну все ж не приймуть в Альянс, то країни-члени повинні допомогти Києву важким озброєнням. 

"Просто дайте нам ракети, дайте нам літаки. Ви не можете дати нам F-18 чи F-19 (американські винищувачі - ред.) або що у вас є, то дайте нам старі радянські літаки. Ось і все. Дайте їх мені в руки. Дайте мені щось, чим я можу захистити свою країну", - додав президент України. 

Читайте також: Столтенберг: НАТО надаватиме Україні зброю "стільки, скільки буде потрібно"

Нагадаємо, за підсумками переговорів 29 березня очільник юридичної групи на переговорах України та Росії Олександр Чалий розповів, що гарантії безпеки повинні бути аналогом 5 статті НАТО. Це означає, що напад на нашу державу вважатиметься нападом на усіх підписантів. Також Чалий зазначив, що в разі їх узгодження наша сторона погоджується на постійний нейтралітет, позаблоковість та безядерність. Але ніщо не повинно суперечити праву на вступ України до ЄС. 

Глава української делегацій Давид Арахамія розповів, кого Україна хоче бачити підписантами гарантій безпеки. Також він розповів, що дія документу не буде поширюватися на тимчасово окуповані території Донбасу та Криму, позаяк щодо них є ще не врегульовані питання. 

Раніше у США заявили про готовність виступити одним з гарантів безпеки України. Згодом про те ж заявили в Італії та в Німеччині. Водночас заступник британського прем'єра Домінік Рааб повідомив, що Лондон розгляне запит України, однак він виключив взяття гарантій, які є у країн НАТО.