UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС закликав владу і політсили України об'єднатися заради реформ

Євросоюз підкреслив нагальну необхідність конкретних і переконливих результатів боротьби з корупцією.

Європейський Союз закликає органи державної влади і всі політичні партії України з відновленими силами об'єднатися заради продовження процесу реформ в країні, йдеться в заяві представництва Євросоюзу в Києві, погодженій з керівниками дипмісій держав-членів ЄС в країні.

"Це (об'єднання заради продовження реформ – ред.) життєво важливо для майбутнього країни, її демократичного розвитку та добробуту людей. Економічне і соціальне відродження України потребує подальшого покращення умов ведення бізнесу, а також неустанної підтримки громадянами реформ, початих урядом", - йдеться в заяві, оприлюдненій на сторінці представництва ЄС в соцмережі Facebook у п'ятницю.

У представництві підкреслили, що "негайно необхідні конкретні та переконливі результати в боротьбі з корупцією". Європейські дипломати зазначають, що одним з головних пріоритетів у цьому відношенні є прозорість відбору та призначення керівників державних підприємств та їх фінансової звітності, а також кроків, здійснюваних для приватизації або ліквідації деяких таких підприємств у відповідності з програмою макроекономічної та фінансової стабілізації, узгодженої з міжнародними фінансовими організаціями.

"Впровадження цієї програми реформ і одночасне зміцнення демократії та верховенства права, як це передбачено Угодою про асоціацію (з ЄС – ред.), потребує координації заходів реформ за всіма напрямами", – йдеться в заяві.

За словами дипломатів, Україні слід також подвоїти зусилля, спрямовані на побудову політичного консенсусу всередині демократичних інститутів.

"Європейський Союз та його держави-члени надають значну фінансову і технічну допомогу Україні для таких реформ і готові продовжити підтримувати цілеспрямовану роботу над реформами", - запевнили в представництві ЄС.

У заяві підкреслюється, що в цей вирішальний момент політичному керівництву України слід відкласти в сторону розбіжності і спільно зосередиться на подальшому виконанні плану реформ: "Єдність заради підтримки таких необхідних реформ має бути пріоритетом для всіх політичних сил".

Напередодні Крістін Лагард заявила, що Фонду складно продовжувати співпрацю з Україною за програмою розширеного фінансування EFF без належної боротьби з корупцією.

У свою чергу посол США в Україні Джеффрі Пайетт назвав заяву Лагард про ризик припинення підтримки Фондом черговим аргументом необхідності проведення реформ.

При цьому у Національному банку України заявили, що Україні життєво необхідно якнайшвидше відновлення співпраці з МВФ.

У результаті президент Петро Порошенко в телефонному режимі обговорив з Лагард політичну ситуацію, що склалася в Україні, та шляхи її вирішення. Співрозмовники досягли домовленості про підготовку "дорожньої карти" пріоритетних реформ.

Раніше агентство Bloomberg писало про те, що після відставки міністра-реформатора Айвараса Абромавичуса і його заяв про корупцію у владі, серед інвесторів знову з'явилися страхи про дефолт України через побоювання про уповільнення реформ.

У Держдепартаменті вже заявили, що США хочуть бачити продовження реформ Абромавичуса в Україні. Також посли країн G7 закликали Україну продовжувати курс реформ у співпраці з МВФ.

Скандальна відставка міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса оголила давно накопичуються протиріччя, які існують між різними гілками влади і групами впливу в українській політиці, пише головний редактор "Дзеркала тижня. Україна" Юлія Мостова в статті "За ширмою".