Прессекретар Білого дому Джен Псакі заявила, що США не вважають можливість вторгнення російської армії в Україну неминучою, про це Псакі заявила на брифінгу в Білому домі.
Термін "неминуче вторгнення" та його двозначність стали причиною розбіжностей між США та Україною, влада якої намагається заспокоїти панічні настрої, побоюючись економічного колапсу. Псакі заявила, що, незважаючи на це, вторгнення Росії може статися будь-якої миті, хоча і не є неминучим, оскільки США не знають, чи ухвалив президент Владімір Путін рішення про застосування сили.
“Я використовувала термін “неминуче вторгнення” лише одного разу. Проте, його використовували неодноразово, крім мене. Згодом ми перестали його використовувати, оскільки це надіслало сигнал, який ми не збиралися посилати, ми досі не знаємо, яке рішення ухвалить президент Росії Путін” — заявила Псакі.
На питання про кількісний склад американського контингенту, який може бути відправлений до Європи, через ескалацію з боку Росії, що триває, Псакі відповіла:
“Якщо Владімір Путін зробить кроки по деескалації та виведе свої сили, зосереджені навколо України, це, безумовно, вплине на наші розрахунки щодо сил США, які спрямовуються на східний фланг НАТО. Додам, що переговори про додаткове розміщення сил США в Європі ще продовжуються. Президент Джо Байден у своїх рішеннях керуватиметься рекомендаціями Пентагону ”, — сказала прессекретар.
На брифінгу 1 лютого Джен Псакі закликала не говорити про "взаємну деескалацію" США — РФ і назвала Путіна лисом.
На тлі розмов про можливість повномасштабної війни, РФ вимагає від НАТО гарантій безпеки, згідно з якими Альянс має відмовитися від приєднання України та будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.
24 січня НАТО анонсувало збільшення своєї військової присутності у Східній Європі через загрозу вторгнення Росії в Україну.
Прессекретар Пентагону Джон Кірбі підтвердив інформацію ЗМІ про те, що найближчим часом США перекинуть додаткові війська до Польщі та Румунії.