Спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер у черговий раз висловив упевненість, що мир у Донбасі може бути відновлений шляхом реалізації Мінських домовленостей, і цьому сприятиме розміщення міжнародного миротворчого контингенту в ОРДЛО і ліквідація російських окупаційних адміністрацій.
"Сподіваюся, ми повернемося до питання про миротворчу місію ООН. Тому що вона могла б стати необхідним транзитним механізмом, дозволивши гарантувати виконання Мінських домовленостей з усіх сторін", - заявив американський дипломат в інтерв'ю "Російській службі Бі-Бі-Сі", опублікованому в середу, 8 травня.
Волкер пояснив, що перед введенням миротворців Росія має вивести окупаційні формування з Донецької та Луганської областей. Крім того, Кремль має припинити підтримку окупаційних адміністрацій ОРДЛО, щоб вони припинили своє існування, і на всій території Донецької і Луганської областей було відновлено роботу українських органів влади.
"Це (досягненнямиру – Ред.) вимагає від Росії вивести свої війська, щоб припинилося існування так званих "самопроголошених республік", щоб було відновлено нормальну роботу українських муніципальних структур", - пояснив спецпредставник Держдепартаменту.
Він також нагадав, що Мінські домовленості накладають ряд зобов'язань і на Україну.
"Українці повинні виконати свою частину, що передбачає дотримання перемир'я..., провести амністію..., повинні пройти місцеві вибори, а територіям має бути надано особливий статус", - перерахував дипломат, констатувавши, що Україна поки що не може цього зробити, так як проти неї в Донбасі воює РФ.
У ході виступу на Генасамблеї ООН 20 лютого президент України Петро Порошенко запропонував відправити до ОРДЛО технічну оціночну місію для підготовки до введення миротворців.
Представник України в ООН Володимир Єльченко пояснив, що технічна місія ООН могла б провести аналіз військово-технічного аспекту миротворчої місії і визначити кількість військовослужбовців, яких необхідно направити в регіон.
Наприкінці січня Петро Порошенко повідомив, що три постійних члени Ради Безпеки ООН – США, Британія і Франція - підтримують введення миротворців до ОРДЛО.
Раніше голова ОБСЄ Мирослав Лайчак повідомив про готовність Організації підтримати розміщення миротворців ООН у ОРДЛО, надати підтримку та поділитися досвідом роботи в регіоні.
Спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявляв, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможлив
Україна наполягає, що мандат місії поширювався на всю окуповану територію, включаючи неконтрольовану ділянку кордону з РФ.
Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.
Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".