UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вищий адмінсуд відмовився відібрати мандат у регіонала Колесніченка

Суд відмовився задовольнити адміністративний позов про визнання недійсними результатів виборів в окрузі Вадима Колесніченка. Відмову було пояснено закінченням термінів, встановлених законом для оскарження результатів виборів.

3.

Як повідомляє прес-служба ВАСУ, таке рішення суд виніс у понеділок за позовом голови громадської організації "Міський рух на захист прав громадян "Народний контроль" до Центральної виборчої комісії.

В позові містилася вимога зобов'язати ЦВК визнати неможливим встановлення достовірних результатів парламентських виборів 28 жовтня 2012 року у 225-му окрузі, скасувати постанову ЦВК у частині реєстрації народним депутатом у цьому окрузі Вадима Колесніченка та визнати необхідність проведення у цьому окрузі повторних виборів народних депутатів.

Позивач вимагав зобов'язати ЦВК вжити заходів з підготовки та проведення повторних виборів народного депутата в 225-му окрузі, а також визнати протиправною бездіяльність ЦВК щодо нереагування на його вимоги і відшкодувати йому моральну шкоду в розмірі 1 грн.

"Перевіривши даний позов, суд вирішив, що він підлягає залишенню без розгляду, оскільки позивачем пропущено термін звернення до суду", - йдеться в повідомленні.

В рішенні ВАСУ вказується, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється у шестимісячний термін. Початок терміну звернення до адміністративного суду законодавець пов'язує з днем, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права (ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно з пунктом 5.1 постанови Пленуму ВАСУ від 1 листопада 2013 року "Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду суперечок щодо правовідносин, пов'язаних із виборчим процесом", справи щодо встановлення ЦВК результатів виборів, які виникають за рамками виборчого процесу, розглядають за загальними правилами, а не з особливостями, визначеними статтями 172-179 КАС України.

Адміністративний позов, поданий після закінчення термінів, встановлених законом, залишають без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску терміну звернення до суду поважними (ст. 100 КАС України).

"Враховуючи, що адміністративний позов подано лише 14 листопада 2013 року, тобто після закінчення термінів, встановлених законом, а також те, що позивач просить поновити цей термін, суд прийшов до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду", - пояснили у ВАСУ.

Нагадаємо, Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) 12 вересня зобов'язав Центральну виборчу комісію скасувати реєстрацію народного депутата України, члена фракції ПР Ігоря Маркова. Слідом за позбавленням мандата послідував арешт політика.

Сам Марков заявляв, що позов про позбавлення його депутатських повноважень став наслідком незгоди з зовнішньополітичним курсом керівництва країни. На думку політика, його "обрали для того, щоб показати всім іншим". !zn

Читайте також:

Вадим Колесніченко отримав антипремію "Дискримінація у законі" за "вузьколобість і обмеженість"

Регіонал Колесніченко запропонував Раді законопроект про відмову України від курсу євроінтеграції

Колесніченко вимагає забрати у свободівця Панькевича мандат за пропаганду нацизму