Глава міністерства закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що використання Росією енергетики як "зброї" матиме наслідки для проекту "Північний потік-2", інформує "Інтерфакс".
"Якщо енергетика використовуватиметься як зброя, то це матиме відповідні наслідки, зокрема у зв'язку з цим трубопроводом", - наголосила вона під час пресконференції з главоюМЗС Росії Сєргєєм Лавровим.
За її словами, в коаліційній угоді уряду Німеччини зазначається, що щодо всіх енергетичних інфраструктурних проектів, зокрема щодо "Північного потоку-2", діє європейське енергетичне законодавство .
"Тому наразі проводиться процедура сертифікації, поки що ця процедура призупинена", - додала глава МЗС ФРН.
Раніше посол України у Берліні Андрій Мельник в інтерв’ю ZN.UA заявив, що для України надважливо, аби тема цього газопроводу розглядалася не лише в контексті гострої загрози широкомасштабного російського нападу, а щоб це питання повернулося на порядок деннийнезалежно від того, чи буде Росія і далі загрожувати нам вторгненням.
Київ намагається переконати німецьких партнерів, що зважаючи на перманентну загрозу з боку Росії, беручи до уваги двосторонню домовленість між США і Німеччиною, укладену без участі України, доля «Північного потоку-2» не може бути лише справою німецького регулятора – Федерального мережевого агентства (саме воно зараз розглядає питання сертифікації трубопроводу).
Чи варто очікувати на зміну позиції Берліна з новим канцлером – Олафом Шольцем? Чи має німецька сторона пропозиції, як Україні захищатися від Росії без зброї та НАТОвської парасольки? Про це й не тільки ви дізнаєтеся з другої частини інтерв’ю посла України у ФРН Андрія Мельника – «Україна не дозволить нікому – ані ворогам, ані нашим партнерам – викручувати собі руки», яке взяла Тетяна Силіна.