В наслідок парламентських виборів у Польщі, на яких перемогла партія "Право і Справедливість", стосунки між Києвом і Варшавою не постраждають.
Про це пише Rzeczpospolita, цитуючи коментар українського журналіста Віталія Портнікова. Він висловив сподівання, що політика нового польського уряду не призведе до непорозумінь з Брюсселем, оскільки це б ослабило Євросоюзу. А це в свою чергу не на користь Україні.
"Не думаю, що відносини між Польщею і Україною залежать від парламентських виборів і зміни влади у Варшаві. На мою думку, це відносини стратегічні, у розвитку яких зацікавлена однаково як українська, так і польська сторона", - сказав Портіков.
Він додав, що Україна хоче мати в Польщі сильного, дружнього сусіда і адвоката своїх європейських надій. Але і Польща хоче, щоб Україна була демократична, економічно стабільна і щоб розділяла євроатлантичні цінності. За словами Портнікова, українсько-польські відносини в часи роботи попередніх урядів Польщі, сформованих партією "Право і Справедливість", не були гіршими, ніж є зараз. Тому немає жодних підстав припускати, що щось має змінитися.
"Навіть у питанні нашої історичної пам'яті, яка в ході нашого діалогу видається дуже складним і неоднозначним, були в ті часи досягнути серйозні кроки прогресу. Варто пригадати спільний візит президентів Віктора Ющенка і Леха Качинського в 2006 році в село Павлокома. Це був дуже важливий жест, який дав шанс досягти історичного порозуміння", - нагадав український журналіст.
В цей же час, головний редактор Gazeta Wyborcza Адам Міхник вважає, що партія Качинського принесе в Польщу "путінізм". На його думку, перемога "ПіС" стане "катастрофою для Польщі. Партія може розвернути країну в бік Росії. І те, що нині ця політична сила демонструє відверті русофобські настрої, ще нічого не означає.
Як писав у статті для DT.UA Якуб Логінов, перед парламентськими виборами очевидним лідером рейтингів є "Закон і справедливість", а точніше - коаліція ПіС і фракцій "Солідарна Польща" Збігнєва Зебро і "Польща разом" Ярослава Говина. Партія Качинського разом з супутниками може розраховувати на 35-42%, підтримки, що може дати їй можливість правити самостійно. Детальніше про політичну ситуацію в Польщі читайте в матеріалі "Польща після референдуму: наступна зупинка - вибори".