Віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку і ЖКГ Володимир Гройсман вважає, що заклики до федералізації України не мають під собою реальної основи. Про це він повідомив в інтерв'ю ZN.UA.
"Україна - єдина унітарна держава. Яка має стати децентралізованою, відповідно до ухваленої ще в 1996 р. Європейської хартії місцевого самоврядування. Якщо чесно, я, як людина відповідальна за регіональну політику, вважаю, що проблеми Криму і Сходу України зараз надто перебільшені. Так, ми різні. Ми справді розмовляємо різними мовами. І що? Ми всі - українці. Ми - одна країна. Я не вірю в проблему Сходу. Бо я знаю мера Луганська, мера Запоріжжя, багатьох губернаторів, з якими ми розуміємо один одного навіть без слів", - підкреслив віце-прем'єр.
Гройсман також повідомив, що питанням повноважень Криму буде займатися спеціальна комісія. На його думку, більше автономії півострова принесе тільки децентралізація всієї владної вертикалі.
Коментуючи заяви регіонала Олександра Єфремова про необхідність федералізації віце-прем'єр зазначив: "Чомусь раніше більшості в парламенті не йшлося про федералізацію. А навіщо? Які взагалі проблеми? Мова? Та немає, як я вже сказав, цієї проблеми. Економічні стимули, фінансові інструменти, повноваження? Їх регіони і Крим отримають у рамках унітарної децентралізованої держави. Ще раз читаємо і, якщо треба, ухвалюємо уточнення в переклад Європейської хартії місцевого самоврядування".
"Боюся, все це - лише політичні гасла, за якими - порожнеча. Хто взагалі заважав здійснити Партії регіонів те, на чому, власне, вона і в'їхала у велику політику, - віддати владу регіонам?", - підкреслив Гройсман.
Віце-прем'єр зазначив, що необхідно дуже серйозно обговорити все з територіальними громадами, інвентаризувати існуючі законопроекти про Київ, Севастополь, реформи місцевого самоврядування, державних адміністрацій, адміністративно-територіальну тощо.
Подробиці читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Інни Ведерникової з Володимиром Гройсманом. !zn