Верховна Рада під час позачергового засідання 13 травня прийняла в другому читанні і в цілому "антикризовий" законопроект № 3329-д, яким передбачена підтримка платників податків під час дії карантинних обмежень для боротьби з СOVID-19. За документ проголосували 333 парламентарія.
"У нас була дуже тривала дискусія щодо звільнення медиків від ПДФО... Ми знайшли на комітеті спільне рішення, як зробити, щоб не забирати ці кошти у місцевих громад і підтримати лікарів. Це пропозиція врахована. Також ми продовжили низку пільг", - зазначив заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.
Також законом передбачено продовження мораторію на перевірки та незастосування штрафів за порушення податкового законодавства в період з 1 березня по останній день календарного місяця, в якому закінчиться карантин.
Окрім того, документ тимчасово звільняє від податку на доходи ФОП-ів доплати зарплат медпрацівників, які задіяні в боротьбі з коронавірусом. Мова йде про зарплати, нараховані з 1 травня по 30 червня 2020 року.
Крім того, закон скорочує вимоги до мінімального розміру статутного капіталу банків до 500 млн грн до 200 млн грн.
Нагадаємо, Кабінет міністрів продовжив карантин до 22 травня. Однак, з 12 травня по всій Україні, крім Чернівецької й Львівської областей, ввели пом'якшення карантинних обмежень. При цьому за словами прем'єра Дениса Шмигаля, швидше за все, карантин діятиме і після 22 травня.
При цьому, під час сьогоднішнього засідання Ради Шмигаль пояснив, чому не всі українські медики отримали обіцяну 300% доплату за лікування пацієнтів з новою коронавирусною інфекцією. Виступаючи під час години запитань до уряду, Шмигаль заявив про те, що фінансування на ці потреби виділили. А в тому, що медики не отримали грошей, винна місцева влада.