UA / RU
Підтримати ZN.ua

Венедіктова заявила, що готова підписати підозру Порошенку

"Прийде час ухвалювати законні процесуальні рішення, і вони будуть різні".

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова підпише підозру колишньому президенту Петрові Порошенку, якщо для цього буде достатньо доказів та підстав. Про це вона розповіла виданню "Українські новини".

"За наявності підстав і достатніх доказів у мене немає проблем підписати підозру чинним народним депутатам. Я не слабка людина і я це зроблю в чітко регламентований законом спосіб... у тому числі (Порошенкові)", – сказала генпрокурорка.

Венедіктова заявила, що вона володіє інформацією стосовно кожної справи, яка стосується колишнього президент.

"Я як ніхто в курсі, які це справи. 17 справ відкрив Руслан Рябошапка, чотири справи відкрила я, причому три за рішенням суду, одне за заявою Деркача, але рішення суду збігається із заявою Деркача", – повідомила Венедіктова.

На запитання журналіста, чи достатньо зараз підстав для прийняття такого рішення, генеральний прокурор зазначила лише те, що зараз триває розслідування.

"Так чи інакше, прийде час ухвалювати законні процесуальні рішення, і вони будуть різні", - зазначила Венедіктова.

Читайте також: Суд дозволив примусовий привід Порошенка у ДБР

Раніше адвокат п'ятого президента Ігор Головань заявив, що рішення Печерського суду про примусовий привід колишнього гаранта Петра Порошенка на допит у ДБР у справі "записів Деркача" не є законним, оскільки засідання відбулося без нього самого.

Нагадаємо, востаннє Порошенка викликали на допит 26 травня, однак п'ятий президент на з'явився у ДБР, натомість подружжя відкрило виставку картин з власної колекції у музеї Івана Гончара.

Після повідомлень про відкриття виставки до музею вдерлись спецпризначенці, вони виламали двері та не пускали всередину директора. Однак вручити повістку особисто, як це передбачено законом, не змогли, тож передали її дружині Порошенка Марині (хоча адвокати вручення повістки заперечували).

У бюро дії спецпризначенців вважають прийнятними і звинувачують "адміністрація музею та інших осіб у перешкоджанні проведенню слідчих дій". Без відповіді залишається й питання про те, наскільки обґрунтованою була сама "спецоперація".

Державне бюро розслідувань веде понад 13 кримінальних проваджень, в яких фігурує п'ятий президент України. Раніше адвокат Порошенко говорив, що він фігурував як свідок у двох справах, а в інших у нього немає процесуального статусу.

Замість того, щоб зосередитися на реальних кейсах, де склад злочину Порошенка більш очевидний, Офіс президента через ДБР намагається створити якнайбільше медійних приводів, з яких саме Порошенко чомусь виходить "ображеною стороною", а не потенційним злочинцем. Зрозуміло, що слідчі ДБР реанімували провадження щодо нібито незаконного перевезення картин через кордон лише з однією метою – засмикати Порошенка провадженнями, пише у своїй статті для ZN.UA головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов.

Докладніше про те, чому політичні гасла не мають нічого спільного з судочинством, читайте у статті Олександр Лємєнова "Весна пройшла – посадок немає. І не буде".